Charita a skauti zajišťují nákupy seniorům a lidem v karanténě. Jako na jaře

Nakupování potravin, drogistického zboží a zajištění potřebných léků seniorům a osobám v karanténě, kteří nemají v dosahu své blízké. Olomoucká charita ve spolupráci s městem a skauty obnovila službu nakupování, lze ji využít od pondělí do pátku. Zájemci platí pouze za úhradu nákupu.

Lidé mohou požádat o nákup

Každý potřebný senior, jednotlivec či rodina mohou nákup čerpat dvakrát za týden. Rozvoz probíhá od pondělí do pátku na území Olomouce. V případě potřeby poskytne Charita službu nákupu a rozvozu potravin i v blízkém okolí Olomouce.

„Mnoho lidí se ocitá obdobně jako na jaře v izolaci z důvodu karanténních opatření. Jedná se o seniory, jednotlivce, ale i celé rodiny, které nemohou za současné situace opustit svá bydliště a nemají možnost požádat o pomoc své nejbližší či známé. Online supermarkety jsou zahlceny návalem objednávek, čímž se prodlužuje doba dovozu potravin i na několik dní,“ vysvětluje Bára Cigánková, zástupkyně ředitele Charity Olomouc.

Charita tak ve spolupráci s městem a olomouckými skauty reaguje na vzniklou situaci a nabízí potřebným lidem nákupy a rozvoz potravin, hygienických potřeb, včetně vyzvedávání léků na eRecept.

Jako na jaře

„Navazujeme na jarní spolupráci s Charitou, kdy naši dobrovolníci pomáhali olomouckým seniorům s nákupy a venčením psů. Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsou připraveni pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ uvedl Petr Macek ze Skautské služby společnosti Olomoucko.

Charita se v místě svého působení snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná. „Po zkušenosti s první vlnou pandemie bychom rádi podpořili nejen osamělé seniory, ale i rodiny s dětmi a další osoby, které se ocitají v tíživé situaci,“ dodala Cigánková. V jednání je nyní možnost rozšířit službu nákupů i o rozvoz obědů.

O nákup je možné požádat telefonicky na čísle: 731 631 967 nebo prostřednictvím e-mailu: nakupy@olomouc.charita.cz.

Zdroj: město Olomouc, foto: Charita Olomouc

Související články

Přečtěte si  Ve Vyškově vznikne na místě průmyslového areálu nová čtvrť s parkem. Zastupitelé schválili investiční záměr

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*