Definitivní konec Grand Prix: Automotodrom rezignoval na světové šampionáty

Na Masarykově okruhu v Brně už světový šampionát Moto GP neuvidíte.

Vedení společnosti Automotodrom Brno, která vlastní Masarykův okruh, rozhodlo, že v budoucnu nebude usilovat o pořádání světových šampionátů. Chce se soustředit na komerční pronájmy, které jsou pro Automotodrom ekonomicky výhodnější.

O končící Grand Prix jsme naposledy psali v tomto článku.

S Velkou cenou už nepočítáme

„S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory,“ uvedla statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Na brněnském okruhu se desítky let jezdily závody mistrovství světa silničních motocyklů. Jejich organizátorem byl právě Automotodrom, který měl uzavřenou smlouvu i s promotérskou společností Dorna.

Od roku 2016 Grand Prix ČR zaštiťoval spolek založený městem Brnem a Jihomoravským krajem. Představitelé územních samospráv se ale letos rozhodli dohodu s Dornou zrušit a od pořádání mezinárodního šampionátu ustoupit. K rozhodnutí je vedly ekonomické potíže, se kterým se Velká cena dlouhodobě potýkala, i neochota státu výrazně zvýšit finanční podporu soutěže. Město ani společně s krajem neměly pro tento účel dostatečné finanční prostředky.

Představitelé Automotodromu zveřejnili plán sezony. V dubnu by ji měla zahájit motocyklová Jarní cena Brna. Kalendář akcí však může změnit nepříznivý vývoj koronavirové situace. „Pevně věříme, že se situace bude postupně zlepšovat a dokážeme tak v rámci možného rozvolňování opatření fanouškům všechny tyto podniky zprostředkovat,“ dodala Ulmanová.

Zdroj: Automotodrom Brno, foto: Facebook Automotodrom Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*