Kofola možná skoupí Ondrášovku i českou Korunní. Obchod posuzuje antimonopolní úřad

Ilustrační obrázek

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat nákup společností Ondrášovka a Karlovarská Korunní skupinou Kofola, která sídlí v Ostravě. Informaci o zahájení správního řízení úřad zveřejnil na svých internetových stránkách. Transakci zástupci společností oznámili loni v prosinci.

“K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti výroby a velkoobchodního prodeje nealkoholických nápojů a sirupů. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno,” uvedl úřad s tím, že námitky proti tomuto spojení je třeba zaslat úřadu do pěti dní.

Nápojový velikán expanduje

Kofola dříve uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční tuzemské minerální vody a posílit na domácím trhu svou pozici v kategorii balených vod. Karlovarská Korunní a Ondrášovka patří společnosti Ondrášovka Holding ze skupiny Arca Capital.

Minerální voda Ondrášovka vyvěrá v obci Ondrášov nedaleko Moravského Berouna v podhůří Nízkého Jeseníku, společnost ale sídlí v Praze. Kofola má svůj původ v Opavě, dnes sídlí v Ostravě.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Tradice Kofoly sahá do Československa 60. let. K výrobkům Kofoly patří i dětské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Firma má kolem 2000 zaměstnanců, z toho asi 700 v ČR. Její tržby za letošní tři čtvrtletí meziročně vzrostly o 3,6 procenta na 4,89 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí stoupl o 0,5 procenta na 860,2 milionu korun.

Zdroj: ČTK, foto: Kofola

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*