Mozart zavítá na Moravu, festival představí jeho nejslavnější melodie

Do Mikulova a Valtic se chystá druhý ročník festivalu Mozart na Moravě. Zazní jeho nejznámější melodie i opera Don Giovanni. Festivalové koncerty se konají 22. a 23. července.

“Mozart není jen ‘klasika’, Mozart je fenomén. Stále oslovuje posluchače z celého světa. Morava je pro Mozarta osudným místem, kde zažíval velké úspěchy,” láká k poslechu ředitelka festivalu Alice Tobiášová. Mozart na Moravě podle ní není jen slavností klasicistní hudby, ale festivalem s přesahem k hudbě současné, kterou mistrův život a tvorba ovlivnily.

Festival je velmi mladý, letos se koná teprve druhý ročník. Pozornost si nicméně získal zajímavým výběrem interpretů i míst pro koncerty.

Mozart v mladém věku

Mozarta s Moravou pojí vystoupení v brněnské Redutě i útěk před neštovicemi, který ho málem stál život.

Pochoutka pro milovníky klasiky i muzikálu

Vlajkový koncert festivalu nese název Mozart na Moravě a slavné vídeňské melodie, koná se v pátek 22. července na zámku Mikulov. Kombinuje Mozartovu hudbu a skladby slavné vídeňské éry operet. Diváci uslyší i skladby z muzikálů, které měly premiéru ve Vídni.

“Koncert je vhodný pro milovníky klasické, operetní i muzikálové tvorby. Vystoupí řada hudebních hvězd, jmenovitě Marian Vojtko, Tereza Mátlová, Michal Bragagnolo či mladičká Amále Kovácsová. Dámský orchestr Mozartea Praga řídí houslový virtuóz Marek Pavelec,” přiblížila ředitelka festivalu Tobiášová.

O den později, v sobotu 23. července, naváže koncertní verze opery Don Giovanni v barokním divadle ve Valticích. “Autentické prostředí barokního divadla diváky přenese do dob hraběcích soirée. Don Giovanni je po právu nazývána operou oper. V naší koncertní verzi se představí sólisté významných českých a moravských divadel,” zve na koncert Tobiášová.

Podrobnosti o festivalu Mozart na Moravě naleznete zde.

Zdroj a foto: festival Mozart na Moravě

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*