Naše tipy: Kam vyrazit druhý listopadový víkend

Opět pro vás máme pozvánku na akce, které se konají druhý listopadový víkend. Těšit se můžete na otvírání svatomartinských vín, ochutnávku husy nebo bluesové večery.

Blues Alive

Šumperk, Dům kultury, 11.-13.11.

Blues Alive je největší mezinárodní festival svého žánru ve střední Evropě. Za 25 let své existence se propracoval k pozici světově uznávané přehlídky, respektované i v kolébce bluesové hudby, Spojených státech amerických. Více informací zde.

Vítání sv. Martina

Blansko, 11. – 14.11.

Čtyřdenní program oslav patrona Blanska sv. Martina. Připravujeme otvírání svatomartinského vína, tradiční košt mladých i archivních vín, koncerty, divadla, jarmark, husí speciality v restauracích, zábavu pro děti i dospělé a především nebude chybět nedělní průvod od kostela do zámeckého parku. Více informací zde.

Hradní jarmark

Hrad Lukov, 13. 11.

Spolek přátel hradu Lukova zve na hradní jarmark a výstavu andělů a andělíčků v západním paláci. Více informací zde.

Artuš a Svatý grál – Bitva o Camlann

Tábor Vřesovice, 13.11.

Je menší, jednodenní fantasy bitva mírného pochodového charakteru, která po 10 letech znovu otevírá brány všem dobrodruhům. Akce je téměř nenáročná, vhodná pro nováčky v dřevárnách, a to po herní, věkové i kostýmové stránce. Budeme rádi, když se bitvy zúčastní i pokročilí a zkušení hráči, kteří by nováčkům pomohli se zorientovat na bitevním poli i mimo něho. Více informací zde.

Blues nad Bečvou

Přerov, Restaurace Pivovar, 13.11.

V pořadí již 9. ročník festivalu Blues nad Bečvou, napříč blues, soulem, jazzem a africkou hudbou. V sobotu 13.11. se předvedou maďarští Woodstock Barbie. Tento moderní blues-rockový klenot plný kořenitých vibrací posluchače jistě osloví. Více informací zde.

Oslava Svatomartinských vín a husí

Hustopeče, Dukelské náměstí, 13.11.

Program na Dukelském náměstí startuje v 10 hodin. Těšit se můžete na ochutnávku mladých vín, cimbálovou muziku Kapric a doprovodný jarmark. V 11:11 zazní z radnice fanfáry a přijede svatý Martin se svou družinou. Více informací zde.

Autor: rav Zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Související články

Přečtěte si  Unikátní večer v Olomouci: Muzejní noc otevře i speciální prostory

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*