Naše tipy: Kam vyrazit třetí listopadový víkend

Akce třetího listopadového víkendu se ponesou v duchu blížícího se adventu, navštivte některý z předvánočních trhů a nasajte jejich atmosféru. Neméně zajímavé a lákavé jsou také košty pálenek, klobás nebo zelí a uzeného masa.

Štramberské pečení perníčků

Štramberk, Kulturní dům, 19.11.

Město Štramberk srdečně zve všechny šikovné pekařky na předadventní dílnu. Maminky, babičky, tetičky, přijďte upéct perníčky pro vaše dětičky. Napečete společně dětem vánoční dobroty a odměníte je za jejich zpívání u vánočního stromu. Více informací zde.

Šermířská burza

Brno, Semilasso, 20.11.

Pro všechny příznivce středověku, šermu scénického i historického, LARP, LH, FANTASY pořádáme tuto ojedinělou a u nás největší akci svého druhu. V Semilassu budete mít možnost nakoupit, směnit nebo objednat si: zbraně, zbroje, kostýmy, štíty, šperky, botky, látky, kožešiny, kůže, prošívky, keramiku, sklo, cínové nádobí, kované i kožené doplňky, luky, kuše, šípy, knihy, fire, medovinu, bazarové zboží SHŠ a mnohé další. Více informací zde.

Vlčovjanské páleníčko

Vlčovice, Komunitní centrum Vlčovjan, 20.11.

1. ročník soutěže o nejlepší domácí pálenku nebo klobásu. Chcete zjistit, jak Vaše pálenka nebo klobása chutná ostatním? Neváhejte a zaregistrujte se do soutěže. Přihlásit se může kdokoli a odkudkoli starší 18 let. Více informací zde.

Grazeljáda X a Předvánoční trhy

Jiřice u Miroslavi, Kulturní dům, 20.11.

Kulturní dům v Jiřících u Miroslavi bude hostit 10. ročník unikátní gastronomické akce “Grazeljáda”, na které Vás od 14 do 16 hod. čekají ochutnávky speciality “Grazelje” složené většinou ze zelí, uzeného masa a fazolí. Název pochází z chorvatského grah = fazole a zelje = zelí a odkazuje na přistěhovalce z bývalé Jugoslávie, kteří do Jiřic přišli po 2. světové válce. Každý rok se ochutnává několik vzorků připravených místními občany a veřejnost hlasuje o nejlepším z nich. Vítěz bude vyhlášen cca v 17 hod. za Kulturním domem, kde budou během celé akce probíhat Předvánoční trhy. Nakoupíte tu např. svíčky a nejrůznější svícínky, keramiku, dřevěné výrobky, šité hračky, výrobky z medu, malované perníčky i teplé ponožky nebo léčivé kameny. Více informací zde.

Kreativní festival stavebnic a her

Zlín, Baťův institut, 20.-21.11.

Hravý Festival stavebnic a her se chystá do Zlína. Mezigenerační akce plná deskových her, stavebnic, hlavolamů a Montessori hraček pro celé rodiny. Více informací zde.

Předadventní jarmark

Skalní mlýn, Dům přírody Moravského krasu, 21.11.

Přijďte nasát předvánoční atmosféru, nakoupit od regionálních výrobců a třeba si vyrobit adventní věnec či svícínek, bylinkový pytlík. Více informací zde.

Den deskových her

Šošůvka, Kulturní dům, 21.11.

Jménem spolku Tábory nás baví, z.s. vás všechny zveme na již 3. den deskových her! Pojďte s námi proti online době a zahrát si deskovky, které si mohou zahrát děti i na našich táborech. Ať už to bude něco akčního, nebo něco na mozkové závity. Více informací zde.

Autor: rav Zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí, Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*