Nová Zbrojovka bude hostit Olympijský festival, ambasadorem je krasobruslař Verner

Olympijský festival se uskuteční v době konání zimní olympiády od 4. do 20. února. Jako místo konání byl vybrán areál bývalé Zbrojovky v Brně, který prochází rozsáhlou proměnou. Festival nabídne na dvacet sportů pro veřejnost. Chybět nebude biatlon, curling či snowpark.

Projekt olympijského festivalu se v Brně představil poprvé v roce 2018. K jeho organizaci se spojilo město s olympijským výborem a dalšími partnery. Potrvá sedmnáct dní, stejně jako letošní zimní olympiáda v čínském Pekingu. Cílem je mimo jiné představit mládeži různé zimní sporty.

„Pro základní i střední školy připravujeme speciální sportovní program, který bude probíhat každý všední den dopoledne, a to zcela zdarma. Během dne si děti vyzkoušejí až pět sportů pod odborným vedením a dozvědí se více o olympismu,“ upřesnil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Součástí Olympijského festivalu bude kluziště, které je v areálu v provozu už od prosince
Hala, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet curling je již prakticky připravena

Programem provede Tomáš Verner

Ambasadorskou štafetu od Lucie Šafářové, která byla tváří letního Olympijského festivalu, přebírá krasobruslař Tomáš Verner. „Trénuji hlavně děti a vím, jak těžké pro ně bylo vrátit se k pravidelnému sportování. I z toho důvodu vnímám Olympijský festival jako skvělou a důležitou akci, která dokáže přilákat děti i širokou veřejnost,“ uvedl Tomáš Verner.

Do Brna se těší nejen za sportováním, ale i na společné fandění našim sportovcům. “Už teď připravujeme exhibiční vystoupení a další překvapení pro návštěvníky,“ zve na Olympijský festival fanoušky z celé republiky.

Zdroj a foto: Olympijský festival Peking 2022

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*