Nový park v Brně ponese název Mariacela, rozhodla anketa. Odkazuje k poutnímu místu

Nový park v brněnském Komárově má svým názvem odkazovat na zaniklou obec i významné mariánské poutní místo.

V revitalizované brněnské lokalitě Stará Ponávka vznikl nový park. Vedení města vyhlásilo anketu, ve které samotní obyvatelé Brna vybírali jeho název. Uspělo pojmenování, které odkazuje na bývalou obec a zároveň shromaždiště pro moravské poutníky do rakouského Mariazellu.

O novém brněnském parku a anketě jsme už dříve psali v tomto článku.

V anketě, která skončila na konci minulého týdne, se také objevily názvy Na Luhu, Veverka, U Náhonu a U Ledňáčka. Pro variantu Mariacela hlasovalo 270 z 601 hlasujících.

Pojmenování odkazuje na zaniklou obec Malá Mariacela na místě parku, kterou pohltil rozvoj Komárova. Název obce zřejmě odráží místo shromaždiště brněnských, potažmo moravských poutníků před výpravou na významné mariánské poutní místo Mariazell v Rakousku. Původní název se tak vrátil do povědomí obyvatel.

“Mám radost, že zvítězil návrh, který odkazuje k historii tohoto místa. Původní název se tak vrací do povědomí obyvatel,” vyjádřil se k výsledkům ankety první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. Zvolený název ještě musí schválit zastupitelé městské části Brno-Jih, pracovní skupina pro názvosloví města Brna a zastupitelé města Brna.

Z bývalého parkoviště je park

Úprava lokality nad komárovským sídlištěm je prvním krokem v revitalizaci téměř čtyř kilometrů dlouhého toku Staré Ponávky. Nový park vznikl na místě bývalého provizorního parkoviště a výběhu pro psy s minimem stromů.

Líbí se vám název Mariacela pro nový park?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Autor: pjk, zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*