Obrazem: Jihlava představila model nového stadionu

Model Horácké multifunkční arény, která má vyrůst v Jihlavě, dosud vidělo jen několik lidí.

Detailně rozpracovaný model plánované Horácké multifunkční arény Jihlava poprvé ukáže široké veřejnosti. Zatím ho vidělo jen několik vybraných lidí. Město už zveřejnilo fotografie modelu.

O Horácké multifunkční aréně jsme naposledy psali v tomto článku.

Nový stadion zatím jako model

Model Horácké multifunkční arény HMA) je v Jihlavě již od poloviny září, kdy byl představen radním města, zastupitelům i části fanoušků. Veřejnosti se model poprvé ukáže před středečním utkáním HC Dukla Jihlava, kdy bude na CZ LOKO Aréně od 15.30 hodin zpřístupněn Klub legend.

Pro případné dotazy bude při prvním představení modelu arény veřejnosti přítomen také jednatel HC Dukla Jihlava, které je nový stadion určen především, Bedřich Ščerban. „Projekt velice dobře znám, bude se jednat o krásnou halu. Nyní jsou na modelu vidět další detaily, které nejsou patrné z nákresů, jde třeba o různá propojení prostorů a budov. Rozhodně všem doporučuji, aby se ve středu přišli podívat,“ uvedl.

Příchod i odchod do zóny VIP-G v CZ LOKO Aréně, kde je také Klub legend, bude možný ze strany od Vysoké školy polytechnické. Zápas Dukly proti Vrchlabí začíná v 17.30 hodin.

Na arénu přispěli sami fanoušci

Během letošního února byl založen Transparentní účet, pomocí kterého může každý sledovat externí financování Horácké multifunkční arény (HMA), a přispět na výstavbu libovolnou částkou. Fanoušci na něj dosud zaslali přes sto tisíc korun.

„Všem velice děkujeme za podporu. Město bude řešit formu poděkování, chce například nabídnout i interiérové prvky v hale. Počítá se ale s tím, že bychom se k tomu, podle aktuální epidemiologické situace, vrátili v průběhu podzimu,“ doplnil David Beke s tím, že v současné době architekti z kanceláře Chybik+Kristof pracují na vzhledu interiéru arény a grafickém manuálu.

Zdroj a foto: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*