Pivovar Moravia uvařil novinku. Univerzitní pivo je poctou Mendlovi

Nové pivo od pivovaru Moravie už se čepuje na několika místech v Brně.

Začátek nového akademického roku nejen studentům ozvláštní nové univerzitní pivo. Dvanáctku Mendelbier uvařil pivovar Moravia ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně, jejíž Ústav technologie potravin vychovává sládky pro moravské i české pivovary. Speciál bude k dostání hned v několika brněnských restauracích. Podle zájmu se bude vařit opakovaně.

Pivní pocta zakladateli genetiky

Zajímavostí nového speciálu je přidání netypického žitného sladu. „Ten dodává pivu chlebnatou chuť, která podporuje výbornou pitelnost. Mendel se proslavil křížením hrachů, my jeho vědeckou činnost svým způsobem napodobujeme kombinováním různých druhů sladů,” uvedl Tomáš Gregor z Mendelovy univerzity, který recepturu dozoroval.

Pivo v Moravii uvařil jeho žák Jan Grmela, který původně studoval Provozně ekonomickou fakultu, aby jej následně pohltilo pivovarnictví. Následně zakládal pivovar Lucky Bastard a nyní je vrchním sládkem skupiny pivovarů, kam patří i Moravia. „Chuťový profil nového piva zformovaly kromě atypického sladu osvědčené chmely Premiant a Žatecký červeňák,” doplnil Grmela.

Univerzita vychovává nové sládky

Mendelova univerzita v Brně vychovává sládky už několik let. Má také svůj zkušební pivovar, který ale svou kapacitou neumožňuje dodávky do brněnských restaurací. V loňském roce škola uspěla s výročním Ležákem 1919 na soutěži Pivex, kde získala 3. místo v kategorii minipivovarů. Speciál určený ke sto letům školy tehdy uvařila s pivovarem Richard, který vlastní jiný absolvent univerzity.

Cílem nové spolupráce s Moravií je pokrýt případný dlouhodobější zájem konzumentů o univerzitní pivo. MendelBier už se čepuje v univerzitním Klubu Green, od pátku pak i v Yacht clubu na kolejích Vysokého učení technického. Lahvové pivo se prodává v Moravii a bude i ve vybraných pivotékách.

Zdroj a foto: Mendelova univerzita

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*