Regulace reklamy na víno by ohrozila rozvoj vinařství. Politici na jižní Moravě vyzývají k protestu

Dva bývalí jihomoravští hejtmani a hejtman současný na čtvrtečním zasedání krajského zastupitelstva společně požádali zastupitele, aby protestovali u vlády a parlamentu proti omezení reklamy na víno. Regulace by se citelně dotkla moravského vinařství. Výzva se týká zvažované regulace reklamy na tabákové výrobky a alkohol. Zastupitelé výzvu schválili.

Regulace ohrožuje moravské vinařství

Omezení reklamy na víno a vinařství by podle jednoho z autorů výzvy zmařilo posledních 30 let rozvoje moravského vinohradnictví a vinařství i podpory poskytnuté veřejným sektorem.

Vinaři aktivitu vítají

Ředitel vinařského fondu Jaroslav Machovec tuto aktivitu vítá. “S vinaři to řešíme už delší dobu a máme reálné obavy z toho, že pokud vyloučíme reklamu na naše vína, bude už fungovat pouze konkurence cenou a získá tím zahraniční konkurence, která sem často dováží přebytky za nereálně nízké ceny,” uvedl Machovec.

Reklama tuzemských vinařství podle něj nevyzývá k větší konzumaci, ale upozorňuje na kvalitu a například na kombinování vhodných jídel s víny. “Restrikce navíc nikdy nefunguje jednoznačně tak, že by snížila spotřebu alkoholu. Když se zvýšila spotřební daň, lidé prostě začali vyhledávat levnější alkohol, ale neomezili jeho spotřebu,” tvrdí Machovec.

Souhlasíte se zvýšenou regulací reklamy na víno?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*