Policie zajistila v Brně byt plný výbušnin, jejich majitel nejspíš spáchal sebevraždu

Pyrotechnici zajistili nebezpečné látky, některé z nich zlikvidovali

V brněnském bytě v Šámalově ulici, jehož okolí muselo na začátku týdne opustit přes sedm desítek lidí, se podle prvních závěrů vyšetřování policie našly i silně výbušné látky. Ty by podle policie dokázaly zničit nejen dům, v němž byt byl. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Případ policie řeší jako závažný zločin nedovolené ozbrojování.

Nalezený mrtvý muž si liboval v pokusech s výbušninami

V Šámalově ulici v Brně-Židenicích policie zasahovala během pondělí a úterý. Nebezpečné látky se našly v bytě dvaačtyřicetiletého muže, kterého tam policie našla mrtvého (o zásahu jsme psali – viz tento článek). Podle kriminalistů nejspíš spáchal sebevraždu. Policie jej označila za podivína s chemickým vzděláním, jehož zálibou byly výbušniny.

Byt byl plný nebezpečných látek

“Nejnebezpečnější látky museli pyrotechnici poblíž Brna obratem ve dvou řízených odpalech likvidovat. Na místě například našli čtyři lahvičky s asi půl kilogramem kyseliny pikrové. Pyrotechnici museli rovněž bezodkladně likvidovat i téměř šestikilogramový pytel s krystalickou látkou,” uvedl mluvčí. Podle zjištění na místě nejspíš šlo o silně výbušné organické peroxidy a dusičnany.

V domě byly i desítky krabic s lahvičkami, dózami a zkumavkami s chemikáliemi. Nalezené látky museli pyrotechnici na místě roztřídit, část likvidovali prakticky okamžitě, zbývající zničila odborná firma. “Technici na místě odebrali skoro tři desítky vzorků, které budou dále zkoumány,” uvedl mluvčí.

Šámalova výbušniny

Smrt nejspíš způsobila sebevražda

K domněnce, že muž spáchal sebevraždu, je vedou podle mluvčího stopy a informace z místa a předběžné výsledky soudní pitvy. Kriminalisté zahájili úkony pro zvlášť závažný zločin nedovolené ozbrojování. Podezřelý je ale po smrti, takže případ zřejmě odloží.

Zdroj: ČTK, foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*