Přes Tomkovo náměstí nepojedou trolejbusy, otevře se provizorní most

Po Husovickém mostě se od zítřka pojede v jednom pruhu.

AKTUALIZOVÁNO

Sobota 30. května přinese výrazné změny v dopravě u Tomkova náměstí v Brně. Začíná totiž další fáze výstavby velkého městského okruhu (VMO). Trolejbusy budou dva roky zajíždět do husovické vozovny, auta pojedou přes provizorní most.

Už od zítřka pojedou řidiči u Tomkova náměstí jen jedním pruhem v každém směru. Silničáři tam zavedou takzvaný režim 1+1. V souvislosti s pokračující výstavbou VMO musejí napojit provizorní most přes řeku Svitavu, provést překopy v ulici Provazníkova a odstranit ostrůvek.

Od 7. května se vrátí režim 2+2. Ve směru do Husovického tunelu se bude jezdit po provizorním mostě. V opačném směru pak po levé straně stávajícího mostu. Tento stav bude podle silničářů trvat do konce dubna příštího roku, kdy už by měla být dokončená rampa Nová Dukelská, pravý most přes Svitavu a rampa Karlova.

Trolejbusové linky dočasně končí

Změny se od soboty dotknou také trolejbusové dopravy. Trolejbusy přestanou na přibližně dva roky jezdit mezi Tomkovým náměstím a Starou osadou. Linky 25 a 26 zamíří z náměstí do Vozovny Husovice. Připravují se změny i u dalších linek MHD v této části Brna.

Vizualizace budoucí podoby Tomkova náměstí

Brno připravuje etapu Bauerova

Vedení města zároveň připravuje výstavbu dalších etap velkého městského okruhu. Brněnští radní v minulém týdnu schválili zadávací dokumentaci na veřejnou zakázku na zhotovitele stavby VMO Bauerova. Součástí zakázky je i navazující část dopravní infrastruktury multifunkční haly, která má vzniknout v areálu brněnského výstaviště.

Práce by podle odhadů mohly začít na podzim letošního roku. Na projektu se jako stavebníci a investoři podílejí vedle města také Ředitelství silnic a dálnic a Teplárny Brno.

„Nově navrhovaná stavba má napravit stávající nedostatky v dopravním řešení velkého městského okruhu. Mimo jiné vznikne i lávka pro pěší a cyklisty, která přes VMO Bauerova propojí parkoviště s koupalištěm Riviera. Druhá lávka vznikne u velodromu. Vyřeší přístup k zastávce městské hromadné dopravy,“ doplnila primátorka Markéta Vaňková. 

Předpokládaná hodnota zakázky je 577 milionů korun. Město by mělo hradit přibližně 244 milionů korun. Hotovo má být za zhruba dva roky. Lávka pro pěší a cyklisty k Riviéře by měla vzniknout už dříve.

Přečtěte si  Starobrno představilo nový design. Zdůrazňuje regionální pouto

Autor: pjk, zdroj a foto: ŘSD

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*