Převrat ve Frýdku-Místku: Zastupitelstvo odvolalo primátora Pobuckého, vznikla nová koalice

Zastupitelstvo Frýdku-Místku dnes odvolalo část vedení města v čele s primátorem Pobuckým.

Ke změně na frýdecko-místecké radnici se schylovalo delší dobu, osudové hlasování přišlo právě dnes. Dosavadní koalice v čele s primátorem postupně ztratila podporu. Ve vedení města po dvaceti letech končí ČSSD, nastupuje hnutí Naše Město a Piráti.

Konec po dvaceti letech vlády

Spolu s primátorem Michalem Pobuckým byli odvoláni i další členové rady z ČSSD i KDU-ČSL. Zástupci za hnutí ANO zůstávají ve vedení města. Nově k nim přibyli členové z hnutí Naše Město Frýdek-Místek (NMFM) a Pirátů. Novým primátorem se stal Petr Korč (NMFM). K obměnám došlo i u členů a předsedů kontrolního a finančního výboru.

Za změnou na frýdecko-místecké radnici stojí postupná ztráta podpory pro dosavadní koalici, která nedokázala získat hlasy pro své návrhy. Soudržnosti koalice nepřispělo ani odvolání radního Jiřího Zaorala na prosincovém zasedání zastupitelstva. Důvodem bylo podle opozice jeho angažmá v místním volejbalovém klubu a možný střet zájmů při výkonu funkce.

„Jednání o nové koalici jsme neiniciovali, ale zároveň jsme nikdy neodmítali přijmout za vedení města odpovědnost. Možnost ovlivňovat rozhodování na radnici je přece důvod, proč jsme do politiky šli. Po takřka dvaceti letech vlády sociální demokracie je čas na svěžejší vítr,“ komentoval veletoč ve vedení města předseda zastupitelského klubu frýdecko-místeckých Pirátů Jakub Tichý. V tuto chvíli již bývalý primátor Pobucký označil své odvolání za puč.

Převrat ve Frýdku-Místku není ojedinělým případem obměny ve vedení města za poslední dobu. Nedávno došlo ke změnám ve vedení města například ve Znojmě, kde padl starosta Jan Grois.

Foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*