Soud smetl žalobu proti nové zlínské nemocnici. Čunek chce omluvu

Jiří Čunek
Stavbu nové zlínské krajské nemocnice intenzivně prosazuje hejtman Jiří Čunek

Spor o novou zlínskou krajskou nemocnici dospěl do další fáze. Ve středu 3. června Krajský soud v Brně zamítl žalobu proti prosincovému postupu krajského zastupitelstva při schválení výstavby nové nemocnice. Hejtman Jiří Čunek, který stavbu nové nemocnice prosazuje, rozhodnutí přivítal a vyzval ministerstvo vnitra k omluvě. Informaci uvedl server Zlin.cz.

Sporu o novou krajskou nemocnici ve Zlíně jsme se naposledy věnovali v tomto článku.

O krok blíž k realizaci Čunkova plánu

Žalobu podali zlínský exhejtman Libor Lukáš, regionální politik Jiří Procházka, předseda Okresního sdružení České lékařské komory Zlín Jaromír Bernátek a krajský předseda Sdružení praktických lékařů Lubomír Nečas.

„Krajský soud v Brně pravomocně celou jejich žalobu zamítl. Potvrdil tak, že postup při rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o schválení výstavby nové nemocnice v prosinci 2019 byl v souladu se zákonem,“ okomentoval rozhodnutí krajského soudu hejtman Jiří Čunek. Právě postup v rámci daného jednání zlínského krajského zastupitelstva vyvolal kritiku, která se odrazila i v podání žaloby a sporech s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Čunek podle svých slov potíže očekával. Bude prý požadovat omluvu po Ministerstvu vnitra ČR. „Ministerstvo rozhodnutí o nové nemocnici také napadalo, ačkoliv vědělo o rozhodnutí Ústavního soudu, že takový způsob rozhodnutí zastupitelstva byl v souladu se zákonem. Teď soud jasně ukázal, že ministerstvo nemělo pravdu,“ sdělil Čunek.

Jiří Čunek stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně dlouhodobě intenzivně prosazuje. Jedná se také o jedno z nejatraktivnějších témat volební kampaně před podzimními krajskými volbami.

Zdroj: Zlin.cz, foto: YouTube

Doporučujeme

1 Comment

 1. ” … postup při rozhodnutí Zastupitelstva Zlínského kraje o schválení výstavby nové nemocnice v prosinci 2019 byl v souladu se zákonem … ”

  Dobře víme, že to, co je v souladu se zákonem, ještě nemusí být správné a morální. I zákony mají své kličky.

  V tomto případě si za to mohou zastupitelé ZLínského kraje sami, když si odsouhlasili jednací řád takový, jaký je:
  https://www.kr-zlinsky.cz/docs/clanky/dokumenty/387/jr-01-03-17.pdf
  (1)
  V obou případech hlasování prošel návrh nadpoloviční většinou jednoho hlasu. Je to sice v souladu se zákonem o krajích [Zákon č. 129/2000 Sb. Zákon o krajích (krajské zřízení)], avšak v případě miliardových investic by se mělo dosáhnout kvalifikovanější 2/3 většiny – jinak stále zůstávají pochybnosti o skutečně většinovém rozhodnutí.
  (2)
  Při prvním projednání se jednalo o dodatečně podaný návrh, který nebyl předmětem programu jednání. Za normálních okolností a v běžných organizacích je možné o takovémto návrhu jednat, avšak nelze o něm hlasovat. Tento návrh měl být řádně zařazen na program jednání a pak by již bylo možné o něm regulérně hlasovat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*