Tipy na víkend: na svatomartinské víno, jarmark či babské hody

Nadcházející víkend láká na svatomartinské víno, slavnosti nás čekají až v pondělí

Druhý letošní listopadový víkend láká na svatomartinské víno, které se bude oficiálně prodávat už od pátku. Samotné slavnosti spojené tímto patronem náš čekají až v pondělí. Chladné počasí spíše odrazuje od venkovního pobytu, to by ale člověk vynechal krásné akce, které lze o nadcházejícím víkendu navštívit. Kam vyrazit? Zprávy z Moravy přinášejí přehled tipů na akce všeho druhu po celé Moravě.

Svatomartinské slavnosti na Slavkovském zámku

Zámek Slavkov, 9. listopad, 9:00-17:00

I letos přijede na zámek Slavkov-Austerlitz svatý Martin na bílém koni. Pro návštěvníky bude připraven svatomartinský gastro jarmark, příjezd svatého Martina na koni, ochutnávka svatomartinských vín a další celodenní program. Akce se koná od 9.00 do 17.00 hod. Na zámku bude probíhat dobový jarmark s produkty od regionálních výrobců s nejrůznějšími dobrotami a delikatesami.

V 11.00 hodin přivítá Václav Antonín Kounic na zámku Svatého Martina s početnou koňskou družinou, která povozí vaše děti na nádvoří zámku. Samozřejmě nebude chybět ochutnávka Svatomartinských a mladých vín. Pro dobrou atmosféru bude provázet živá hudba Pohledy z Brna a celodenní živé divadlo v podání chasy ze Ždánic.

V zámecké restauraci Austerlitz se budou podávat pečené husy a svatomartinská vína. Vstup na akci je zdarma.

Více informací

Otevřené sklepy Modrých hor

Modré hory (Velké Pavlovice, Bořetice, Vrbice, Kobylí a Němčičky), 9.-10. listopad

O víkendu 9. a 10. listopadu otevře své sklepy 34 vinařů ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Vrbici, Kobylí a Němčičkách v rámci 26. Festivalu otevřených sklepů. 

K degustaci tu bude připraveno téměř 500 vzorků vín, všechna ochutnaná vína si mohou návštěvníci také rovnou nakoupit u vinařů nebo ve festivalovém eshopu.

Modré Hory, centrum velkopavlovické vinařské podoblasti, jsou vyhlášené modrými odrůdami a z nich vyráběnými červenými víny. Kromě červených vín budou moci návštěvníci během Festivalu otevřených sklepů ochutnat také vína bílých odrůd, dále rosé, klarety, dokonce i sekty nebo víno meruňkové. Dohromady téměř 500 vzorků vín. Chybět nebudou ani vína mladá a svatomartinská.

V ceně víkendové vstupenky získají návštěvníci možnost ochutnání všech festivalových vín, kupony na nákup lahví v celkové hodnotě 200 Kč, stejně jako možnost využít festivalovou kyvadlovou dopravu.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program připravovaný vinaři. Pro své hosty chystají komentované prohlídky sklepů, speciální řízené degustace nebo třeba školu sabrage, tedy sekání lahví sektů. U některých sklepů bude hrát živá hudba v podání cimbálových muzik či harmonikářů.

Přečtěte si  Zlínsko a Luhačovicko představují nového turistického průvodce Baťovým regionem

Více informací

Tradiční jarmark ve valašské dědině

Lidečko, 9. listopad, 9:00-19:00

Společenské centrum ve valašské obci Lidečko bude 9. listopadu místem konání Tradičního Lidečkovského jarmarku. Návštěvníci se mohou od 9 hodin těšit na zabíjačkové speciality, pochoutky z udírny, nabídku rukodělných výrobků či zvířecí dvorek.

O hudební doprovod se postará dechová hudba Lidečanka, vystoupí soubor Závršan. V průběhu jarmarku proběhne soutěž „O nejchutnější domácí paštiku“. Součástí akce je prodej punče a svařáku i pestrý doprovodný program.

Více informací

Babské hody v Perné

Perná, 9. listopad, od 10:00

Babský spolek v Perné na Břeclavsku připravil další ročník místních tradičních babských hodů, letos již posedmé. Organizátoři… tedy organizátorky srdečně zvou místní aj přespolní.

Připraven je bohatý kulturní program. K tanci a poslechu zahraje DH Lácaranka.

Program:
10:00 Slavnostní zahájení požehnáním hodů v kostele
10:30 Předání hodového práva starostou obce
11:00 Zvaní po dědině
20:00 Hodová zábava na sále OÚ
00:00 Půlnoční překvapení

Více informací

Svatohubertské slavnosti na Boskovickém zámku

Zámek Boskovice, 9. listopad, 12:00-18:00

Rodina Mensdorff-Pouilly srdečně zve na 10. Svatohubertské slavnosti v areálu zámku Boskovice. Sobotní odpoledne 9. listopadu poskytne zábavu pro celou rodinu.

Uvidíte vystoupení trubačů Mendelovy univerzity v Brně, dřevorubeckou show, vystoupení sokolnické skupiny a výstavu loveckých trofejí. Program na zámku v Boskovicích dále doplní svatohuberská mše svatá v zámecké kapli, budou připraveny soutěže pro děti a dospělé. Návštěvníci se mohou dozvědět informace z lesní pedagogiky a vyzkoušet koutek pro nejmenší. 

Vášnivé kuchařky a kuchaře jistě potěší možnost zakoupit si zvěřinu. V ceně vstupného je vstupenka do zámku.

Více informací

Zdroj a foto: stránky akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*