Tragicky zemřel zpěvák Pavel Novák mladší, našla ho policie

Ve věku padesáti sedmi let zemřel oblíbený moravský zpěvák Pavel Novák. Po několikadenním pátrání ho našla mrtvého policie.

Pavel Novák byl synem stejnojmenného legendárního zpěváka, jedné z pěveckých ikon 60. let, který v roce 2009 podlehl rakovině. Po otcově smrti se rozhodl pokračovat v rodinné tradici. Pořádal výchovné koncerty pro školy, měl i řadu vlastních hudebních projektů.

Oblibu u diváků si vysloužil díky koncertování po celé republice. Byl také častým hostem TV Šlágr. V návaznosti na svého otce také v Přerově pravidelně pořádal Štědrodenní koncerty pod širým nebem, které navštěvovaly tisíce lidí.

Pavel Novák občas vystupoval pod pseudonymem Pavel Riedl. Kromě muziky zasvětil svůj život bádání v Hranickém krasu. Stal se podvodním kameramanem a jeskynním potápěček. Zasloužil se o popularizaci výzkumu v Hranické propasti, nejhlubší zatopené jeskyni na světě.

Pavel Novák žil v hanáckém Přerově se svou manželkou Lenkou a dcerou Eliškou. Jeho synem je fotbalový reprezentant Filip Novák.

Letos byl nominován na cenu Osobnost Moravy.

Našli ho mrtvého

Úmrtí potvrdil krajský mluvčí policie Libor Hejtman. „Po muži bylo vyhlášeno už v pátek 2. září celostátní pátrání a v pondělí 5. září v podvečer byl nalezen bez známek života na Pelhřimovsku,“ uvedl Hejtman s tím, že zpěvák zemřel bez cizího zavinění.

Bližší informace nebude policie s ohledem na rodinu a blízké příbuzné zpěváka poskytovat.

Autor: pjk, zdroj: Policie ČR, foto: Facebook Pavel Novák

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*