V Brně vyroste nová kaple, vznik podpoří veřejná sbírka

Nový Lískovec je známý především jako panelové sídliště

Nový Lískovec je jedním z mála míst v Brně, kde chybí stavba sakrálního charakteru. To se ale brzy změní. V rámci participativního rozpočtu totiž před dvěma lety uspěla studie na novou kapli v lokalitě Parku kamenný vrch. Rada městské části poté vyhlásila soutěž na podobu kaple. Financování její stavby podpoří veřejná sbírka.

O plánované kapli v Novém Lískovci jsme už dříve psali v tomto článku.

„Pro městskou část je důležité kromě výstavby samotné kaple vytvořit nové místo pro setkávání obyvatel. To vznikne před kaplí a bude představovat vycházkový a výletní cíl nejen pro občany Nového Lískovce. Budou se zde moci konat také společenská a sváteční setkání,” uvedla radní městské části Hana Pospíšilová.

Celkové náklady na výstavbu kaple městská část předpokládá na zhruba deset milionů korun. Kromě finančních prostředků z města Brna chce také oslovit veřejnost, aby přispěla ve sbírce. S vyhlášením veřejné sbírky musí souhlasit ještě Rada města Brna, která o tom bude hlasovat na svém zasedání 20. října.

Sbírka už dříve podpořila brněnské kostely

Podle prvního náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka je už určitou tradicí, že na podobné projekty přispívají i soukromé subjekty nebo veřejnost. Bylo tomu tak například při výstavbě nových kostelů na Lesné nebo v Líšni.

“Já celý projekt velmi vítám, protože v Novém Lískovci není mnoho míst, kde by se lidé mohli potkávat. Kaple se stane dominantou městské části a rozhodně prospěje sousedskému a občanskému životu,“ uvedl Hladík.

Rada městské části vybrala pro zhotovení projektové dokumentace Volné sdružení architektů. Vytvoření projektové dokumentace vyjde městskou část na přibližně čtvrt milionu korun.

Foto: MČ Brno-Nový Lískovec

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*