Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka Moravy a také celé ČR Magdalena Kytnerová

Magdalena Kytnerová
Magdalena Kytnerová

V neděli zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to dnes Česká televize. Mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek dnes ČTK potvrdil, že nejstarší obyvatelka žila v Kroměříži.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v rakouské části Rakouska-Uherska, v dětství se stala sirotkem. “Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí,” řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Pozoruhodný přístup k životu

Město předloni po oslavě narozenin Magdaleny Kytnerové na svých stránkách uvedlo, že jeho obyvatelka má na dlouhověkost jednoduchý recept: jí a pije to, co jí chutná, a dělá to, co ji baví. Starali se o ni její syn a snacha, i ve vysokém věku používala mobilní telefon a prostřednictvím skypu byla v kontaktu s dcerou, která žije v zahraničí, uvedla radnice na svých stránkách předloni v březnu.

Předloni v říjnu Kytnerová hovořila s novináři, když ve svých 106 letech hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší Moravanka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Město Kroměříž

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*