Velikonoce v Zoo Brno proběhnou v duchu tradičního stříhání ovcí a hledání vzácných vajíček, v pátek bude mít autogramiádu Těhotnej kuchař

Čtyři dny budou trvat oslavy Velikonoc v Zoo Brno. Bohatý program začne v pátek 7. dubna a nabídne speciální komentovaná krmení, dílničky pro děti, autogramiádu Těhotného kuchaře nebo oblíbené hledání vajíček v areálu zoo.

Hned v pátek přijede do brněnské zoo influencer Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, aby podpořil rekonstrukci expozice pro manuly. „V 11 hodin budu mít autogramiádu v Africké vesnici. Celý výtěžek z prodeje 100 kusů kuchařky ve výši 59.500 Kč půjde jako vklad na nový výběh. S sebou si zájemci můžou vzít samozřejmě i již koupené kuchařky. Na místě půjde platit hotově i kartou,” uvedl Těhotnej kuchař. Zoo Brno navíc dárkem odmění každého, kdo na chov manulů přispěje během Velikonoc aspoň částkou 1.000 Kč.

Velikonoční komentovaná krmení začnou vždy v 10 hodin u medvědů kamčatských a budou pokračovat u takinů, voliér u Exotária, tinam a vari černobílých. Každý den si mohou zájemci rovněž projít vědomostní stezku, která začne vyzvednutím soutěžního lístku na pokladnách. Pokud lidé absolvují celou stezku nebo se v jednom dni zúčastní aspoň tří komentovaných krmení, mohou si u občerstvení na dolní točně vláčku vyzvednout sladkou odměnu.

Konec s plastovými vajíčky, letos budou dřevěná

Samozřejmostí je zdobení kraslic v Centru služeb nad restaurací U Tygra, naopak jinak bude probíhat pondělní hledání vajíček. „Letos jsme udělali v této oblíbené aktivitě velkou změnu. Už žádná plastová vajíčka, s těmi je definitivně konec. Po zahradě tentokrát opět schováme 1000 malých vajec, ale budou dřevěná. Návštěvníci pak mají dvě možnosti, co s nimi udělat. Buď si je prostě vezmou domů, nebo s nimi zajdou do Kamčatské chalupy v Beringii a přímo tam si je ozdobí v naší dílničce,” řekla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Kromě toho ale budou v areálu schovaná také vajíčka tinamy koroptví ve speciálních hnízdech. Příznivci zoo to mohou brát jako malý dárek od nás, šťastní nálezci si je budou moci odnést domů. Jihoamerické tinamy jsou ptáci příbuzní pštrosům. Vejce, na kterých sedí samci, mají zrcadlový lesk a bývají popisována jako jedna z nejkrásnějších. Tinamy koroptví (Nothoprocta perdicaria) chovají pouze tři zoologické zahrady v Evropě.

Přečtěte si  Ostravská zoo láme rekordy: Návštěvnost překročila hranici 100 000 již v dubnu

Na velikonoční pondělí tradiční stříhání ovcí

Pondělní program doplní už tradiční stříhání ovcí, které se uskuteční v 11:00; 12:00; 13:00 v Dětské zoo. Důležitou informací pro návštěvníky je i to, že od čtvrtka do pondělí bude v provozu vláček a od pátku do pondělí bude otevřený sezónní vstup.

Program Velikonoc v Zoo Brno

Speciální komentovaná setkání a krmení (pátek – neděle)
10.00 – medvěd kamčatský
11.00 – takin indický
13.00 – venkovní voliéry pavilonu Exotárium
14.00 – tinama
15.00 – vari černobílý

Vědomostní stezka STOPY (areál zoo)
Kraslice (centrum služeb nad restaurací U Tygra)

Pátek

11.00 – Těhotnej kuchař v Zoo Brno! Autogramiáda a prodej knihy (vzdělávací místnost v Africké vesnici)

Pondělí

Hledání velikonočních vajíček (dřevěná do dílniček i speciální vajíčka tinamy)
Tvořivé velikonoční dílničky – zdobení nalezených vajec (srub Beringie)
Velikonoční perníčky (Exotárium)
Stříhání ovcí  11:00, 12:00, 13:00 (Dětská zoo)
Přednáška o programu na ochranu dudka chocholatého na jižní Moravě – 14:30 (přednáškový sál správní budovy)

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*