VIDEO: Zoo v Brně hlásí dvojčata pandy červené. Podívejte se na ně

Brněnská zoo hlásí vzácný přírůstek. V druhé polovině června se v ní narodila dvě mláďata ohrožené pandy červené. Zatím jsou v kritickém období, návštěvníci tak pandí dvojčata ještě nějakou dobu neuvidí. Zoologická zahrada je alespoň natočila.

Rodiči jsou samec Huan, který do brněnské zoo přišel v roce 2014, a samice Oshin, která do zoo dorazila v roce 2019. První odchov měli v květnu 2019. Byl to sameček Siddhi, který odjel v červnu 2021 do Zurychu.

“Nyní se v boudičce objevila dvě mláďata, která zatím jen velmi opatrně kontrolují chovatelé. Pro samici je to první odchov dvojčat, takže jí dopřáváme klid,” uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková. Vzhledem k tomu, že mláďata jsou velmi malá, zoo zatím neplánuje ani veterinární prohlídku na zjištění pohlaví. To podle mluvčí udělá nejdříve za jeden až dva měsíce.

Podívejte se na video, které zachycuje brněnská pandí mláďata.

Panda červená je menší stromová šelma, o něco větší než kočka domácí. Pandě velké není blízce příbuzná, má pouze podobný způsob života. Jejím domovem jsou horské lesy a džungle v podhůří Himálaje. Jedná se o ohrožený druh.

Zdroj, foto a video: Zoo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*