VMO Brno: Odstartovaly práce na Tomkově náměstí a Rokytově

Vizualizace hotového úseku na Tomkově náměstí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo ve středu 23. června dvě stavby Velkého městského okruhu v Brně. Úseky na Tomkově náměstí a Rokytově navážou na Husovický tunel a po vybudování odlehčí celou dopravně přetíženou oblast.

Stavby po vybudování významnou měrou odlehčí dnes již zcela přetíženým ulicím Svatoplukova a Rokytova a také křižovatce ulic Provazníkova a Karlova od dopravy směřující na sídliště Vinohrady a Líšeň. Stavebně se bude jednat o velmi náročnou akci, součástí stavby jsou totiž i velké mosty přes Tomkovo náměstí a řeku Svitavu a také více než půl kilometru dlouhá estakáda přes Maloměřické seřaďovací nádraží,“ uvedl k zahajovaným stavbám generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Součástí staveb jsou i dvě mimoúrovňové křižovatky, šest mostů a šest protihlukových stěn o celkové délce 2 355 metrů. Velký městský okruh Brno bude podle silničářů po svém kompletním dobudování nejdůležitějším prvkem silniční sítě města. Okruh, procházející mimo centrum města, bude směrově dělenou víceproudou komunikací rychlostního typu. “Umožní rychlý a plynulý přesun vozidel z jedné strany města na druhou a odstraní neúnosnou dopravní zátěž z řady hlavních ulic,” doplnil Mátl.

Vizualizace hotových úseků

Předpokládané zprovoznění staveb bylo stanoveno na rok 2024. Celková cena přesahuje 2,3 miliard korun, zhotovitelem je sdružení FIRESTA – Fišer, OHL ŽS a Metrostav DIZ.

Aktuálně běží práce na II. etapě stavby VMO Žabovřeská, v rámci které vzniká nový tramvajový tunel o délce 500 metrů, což v místě umožní rozšíření silnice na čtyřpruhové uspořádání.

Zdroj a foto: ŘSD

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*