Vodohospodáři obnovili vánoční prodej ryb. Zbavili se viru na Petrově rybníce

Vodohospodáři z Povodí Odry budou prodávat ryby na vánoční stůl opět z vlastní produkce. Dokázali se zbavit viru na Petrově rybníce, který je trápil v loňském roce.

Do prodeje míří nejen kapr

Mimořádná veterinární opatření na Petrově rybníce v Krnově, která byla v loňském roce nařízena a celý Petrův rybník musel byt vypuštěn a desinfikován, byla účinná. Nebezpečný koi herpes virus se v rybníku letos neobjevil.

Předvánoční prodej ryb na Petrově rybníce a dalších místech severní Moravy a Slezska proto může být zahájen 15. prosince. Podle informace vodohospodářů se nebude prodávat jen kapr, ale i velice kvalitní lososovité ryby.

Po úspěšném výlovu Petrova rybníka, který se uskutečnil v polovině listopadu 2020 bez přítomnosti veřejnosti vzhledem k opatřením covid-19, můžeme zahájit prodej ryb na všech našich prodejnách, což jsou Žermanice, Opava a Petrův rybník. Celkem bylo sloveno 60 tun ryb. V nabídce jsou kapři a také lososovité ryby. Doufáme, že si k nám naši zákazníci opět najdou cestu,“ uvedl vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry Ivo Jedlička.

Zdroj: Povodí Odry, foto: Naše voda

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*