Výstava nalezených mincí přitáhla enormní zájem. Muzeum ji prodloužilo

Mimořádný nález mincí z 15. a 16. století v Hostýnských vrších láká davy lidí na výstavu do Zlína.

Doslova fronty stojí lidé na výstavu Muzea jihovýchodní Moravy Poklady z Hostýnských vrchů. Muzeum se proto expozici rozhodlo prodloužit, a to do neděle 9. srpna, sdělila to vedoucí obchodního oddělení muzea Silvie Lečíková. Informaci uvedl server Zlin.cz.

Davy lidí a fronty u pokladen

Před dvěma týdny vystavilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně dva depoty zlatých a stříbrných mincí, objevených letos v létě, aby měla veřejnost možnost se s nimi seznámit před odesláním na další expertizy.

O mimořádném nálezu mincí z 16. a 17. století jsme psali v tomto článku.

Výstava se těší přímo enormnímu zájmu veřejnosti. Muzeum proto mimořádně otevřelo výstavní prostory krátkodobých výstav, kde jsou mince k vidění, i v pondělky, ale ani tak zájem neopadá.

„Doslova davy lidí a fronty u pokladen svědčí o tom, jakou pozornost poklady a jejich historická hodnota vzbudily,“ poznamenala Silvie Lečíková. „Nás to samozřejmě moc těší z hlediska návštěvnosti, ale ještě víc proto, že lidem není historie lhostejná.“

Výstava se prodlužuje

Muzeum se s ohledem na přetrvávající zájem rozhodlo prodloužit tuto výstavu Poklady Hostýnských vrchů do neděle 9. srpna. Mimořádně bude otevřeno i v pondělí 3. srpna, a to od 10.00 do 16.00 hodin, v ostatní dny do 18.00 hodin.

V prostorách muzea jsou k vidění i další krátkodobé výstavy muzea. Děti mají po celé prázdniny vstup do muzea zdarma. Návštěva Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně je proto dobrý tip na prázdninový výlet.

Zdroj: Zlin.cz, foto: Muzeum jihovýchodní Moravy

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*