Zbylé cukroví z Vánoc mohou lidé darovat potřebným. Zabrání tak i plýtvání jídlem

Ilustrační obrázek

Společnost Nesnězeno sbírá v Brně cukroví, které zbylo lidem z Vánoc. Potom ho předá například dětským domovům nebo domovům pro seniory. Informaci uvedl Jakub Henni, spoluzakladatel firmy, která funguje přes rok a snaží se zabránit plýtvání jídlem.

Sbírá se už od čtvrtka, sběr se možná prodlouží

Zájemci mohou přinést cukroví a další jídlo do dnešních 16:00 na pobočku firmy v Rašínově ulici v Brně. Lidé mohli odevzdávat cukroví už ve čtvrtek. “Pokud by bylo více zájemců, sběr prodloužíme. Za čtvrtek se vybralo v Brně i Praze do deseti kilo cukroví. Lidé ale nosili i tabulky čokolády, perníky, zavařovačku plnou ořechů,” uvedl Henni.

Vybrané cukroví poslouží například dětským domovům, domovům pro seniory nebo domovu pro zdravotně postižené a pro azylový dům. “Rozhodneme se podle toho, kolik cukroví vybereme,” řekl Henni.

Firma se snaží zabránit plýtvání potravinami

Podle něj se akce na sběr cukroví, koná letos poprvé. Jinak firma funguje už více než rok s cílem, aby se neplýtvalo potravinami. “Projekt Nesnězeno se zaměřuje na restaurace. Máme aplikaci na prodej zbylých porcí jídla se slevou. Kdokoliv si ji může stáhnout, výhodně koupit jídlo a vyzvednout si ho na místě,” řekl Henni. Aplikace má už více než 66.000 stažení, podle Henniho je denně aktivních několik tisíc uživatelů. “Za rok se nám podařilo zachránit asi 30.000 porcí jídla ve více městech,” uvedl.

Firma Nesnězeno spolupracuje na Moravě s restauracemi v Brně, Olomouci a Ostravě. Cílovou skupinou jsou především mladí lidé a studenti, jídlo si přes aplikaci kupují i zástupci střední nebo starší generace či matky s dětmi.

Zdroj: ČTK, foto: Pixabay

Související články

Přečtěte si  Průtok v říčce Šišemce na konci června dosáhl úrovně dvousetleté povodně. Vodohospodáři čistí koryto

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*