Znojmo získalo 90 milionů na bazén. Je to rekord, potvrdil starosta

Vizualizace nového krytého bazénu ve Znojmě. Vedle plavání nabídne i wellness a fitness sál.

Znojmo dostalo v předstihu malý vánoční dárek. Národní sportovní agentura (NSA) městu poskytne rekordní dotaci 90 milionů korun na výstavbu nového krytého bazénu. Jeho stavbu Znojmo zahájilo v červenci letošního roku.

O novém krytém bazénu ve Znojmě jsme naposledy psali v tomto článku.

Znojemský starosta Jakub Malačka potvrdil, že takto vysokou dotaci město nikdy nedostalo. „Obdržená dotace pro nás znamená velkou úsporu v rozpočtu města, která nám umožní realizovat jiné potřebné investice,“ dodal Malačka. Podle něj město pro stavbu krytého bazénu chtělo získat dotaci od počátku.

Zástupci znojemské radnice jednali s vedením NSA od minulého roku. Pro získání dotace bylo nutné splnění mnoha požadavků, jako například hloubka, délka a šířka bazénu, minimálně šest plaveckých drah, skladovací prostory, občerstvení, šatny a mnoho dalšího.

„NSA nechávala všechny projekty několikrát prověřovat u nezávislých odborníků, například z Českého vysokého učení technického. Množství podkladů, které jsme museli dokládat, bylo opravdu obrovské. I proto tento proces trval téměř 9 měsíců. Z informací, které mám, se podařilo obhájit projekty, a tedy získat dotaci, pouze Brnu a Znojmu,“ popsal Malačka.

Jak zdůraznil, dotace od NSA byla vypsána pouze pro nové sportovní objekty. “Kdybychom místo stavby nového bazénu přistoupili k opravě stávajících městských lázní, o kterých se u nás také dlouho diskutovalo, na dotaci bychom neměli nárok a celou přestavbu bychom si museli hradit z vlastního rozpočtu. Jsem rád, že jsme se rozhodli správně,“ doplnil starosta.

Nový bazén nabídne wellnes a fitness sál

Stavba nového krytého bazénu ve Znojmě byla zahájena v červenci letošního roku. Bazén s wellness a multifunkčním fitness sálem vyjde městský rozpočet na 285 milionů korun.

„Ze stavby nového bazénu mají velkou radost i v ostatních obcích na Znojemsku. Důvod je jednoduchý. Krytý bazén bude sloužit celému regionu. Díky povinnému školnímu plavání k nám dojíždí každoročně přes 2 100 dětí ze základních škol Znojemska a Moravskokrumlovska, které si zde zaplavou již ve školním roce 2023/2024,“ uzavřel místostarosta Karel Podzimek.

Zdroj a foto: město Znojmo

Související články

Přečtěte si  Příjezdová cesta do Blanska ozdobena obrysy městských dominant: Zámek, kostely a další památky

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*