Střelba v ostravské nemocnici. Policie potvrdila 6 mrtvých. Střelec před dopadením spáchal sebevraždu

Ostrava

Tragické ráno zažili pacienti i personál Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Po 7. hodině tam neznámý střelec zastřelil 4 osoby a další dvě osoby následně podlehly vážným zraněním. Na místě zasahoval policejní útvar rychlého nasazení. Střelec byl vypátrán po třech hodinách a před dopadením spáchal sebevraždu.

Střílelo se kolem 7:15 v čekárně ve 3. patře traumatologického oddělení, střelcem byl 42 letý muž. Bilance jeho řádění je tragická. Na místě zůstalo 6 mrtvých, z toho dvě ženy, a dva zranění.

Muž po střelbě ujel z nemocnice a policie po něm za spolupráce občanů pátrala. Objeven byl po 10 hodině a před zásahem policie spáchal sebevraždu střelou do hlavy.

Aktuální informace:

13:54: Obětí dnešní střelby jsou čtyři muži a dvě ženy. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává ještě jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu.

10:59: Policie vydala prohlášení, že dopadla pachatele střelby. 42 letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Policie děkuje veřejnosti za součinnost a pomoc při pátrání.

10:30: Policie vypátrala vozidlo, z místa nálezu se ozvala střelba. Zjišťujeme totožnost muže, který se před zásahem policie střelil do hlavy.

10:25: Podle aktuálních informací je na místě 6 mrtvých a 2 zranění.

10:07: V souvislosti se střelbou Policie pátrá po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrnošedém vozidle Renault Laguna 9T57401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobně ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158.

Hledaný pachatel

9:49: Info Policie ČR ke zveřejněné fotografii: Jedná se o důležitého svědka události, ale v tuto chvíli pracujeme s jinou verzí a pátráme po jiné osobě. Děkujeme za pochopení.

9: 33: Policisté evakuovali až stovky lidí. Na místo vzlétl policejní vrtulník a povolán byl Útvar rychlého nasazení. Na místě jsou záchranáři a hasiči. Ti povolali také evakuační autobus. Okolí je uzavřeno. Uzavřeny jsou také všechny vchody do nedaleké Vysoké školy báňské.

Přečtěte si  Po rekonstrukci vodní nádrže Skalice u Boskovic vznikne nový ostrov pro hnízdění ptactva

9:05: Po pachateli policisté intenzivně pátrají. Mělo by jít o cca 180 centimetrů vysokého muže v červené bundě. Policie prosí, aby lidé své případné poznatky k pachateli sdělili na tísňové lince 158.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po svědkovi události. Zároveň vyzývá k maximální možné obezřetnosti.

8:33: V současnosti policie posiluje dohled nad vybranými měkkými cíli po celé České republice. Veřejnost žádá o trpělivost a ohleduplnost.

7:15 „Policisté přijali oznámení o střelbě v nemocnici v Ostravě Porubě. Na místě nyní policisté zasahuji. Proběhla evakuace osob,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Autor: red Zdroj: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*