Brněnské fakultní nemocnice ruší zákaz návštěv, covidových pacientů výrazně ubylo

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Nemocnice u sv. Anny ruší tento týden po dlouhé době zákaz návštěv. Budou umožněny za přísných hygienických podmínek. Podobná pravidla už platí ve fakultní nemocnici v Bohunicích. Důvodem je výrazné zmírnění koronavirové pandemie.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně ruší zákaz návštěv od středy 16. března. Pacienty na lůžkových odděleních bude možné navštěvovat vždy ve středu a neděli od 15 do 17 hodin, a to ve zvýšeném hygienickém režimu.

Samozřejmostí je nasazený respirátor po celou dobu návštěvy a důsledná hygiena rukou, aby nedošlo k ohrožení nemocných. Doba u pacienta bude omezena na dvacet minut, přičemž jej mohou navštívit maximálně dvě osoby zároveň.

„Žádáme návštěvníky, aby se řídili pokyny zdravotnického personálu na daném lůžkovém oddělení. Ten na místě individuálně zváží, zda umožní pacientovi odejít s návštěvou ven nebo zůstane v pokoji či se přesune na jiné konkrétní místo přímo na oddělení,“ upřesnil Jindřich Olšovský, lékařský náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. V případě nachlazení či jiného respiračního onemocnění je podle něj na místě přehodnotit návštěvu.

Obdobná pravidla platí u ve Fakultní nemocnici v Bohunicích. Návštěvám jsou rovněž vyhrazeny středy a neděle, a to od 15:00 do 17:00 hodin. U dětských pacientů platí jiná pravidla. 

V Dětské nemocnici a na dětských odděleních FN Brno platí standardní návštěvní hodiny, tedy denně od 15:30 do 17:30 hodin, soboty a neděle v čase od 9:30 do 11:30 hodin,” uvedla mluvčí bohunické nemocnice Veronika Plachá. Na času návštěvy se lze také individuálně domluvit s ošetřujícím personálem.

Pacientů s covidem ubývá

Rozvolnění přísných pravidel souvisí s ústupem koronavirové pandemie, který se projevil úbytkem covidových pacientů v nemocnicích. Například v Nemocnici u svaté Anny je aktuálně hospitalizováno celkem 35 pacientů s nemocí Covid-19. Z toho šest pacientů se nachází ve vážném stavu, dva jsou připojeni na umělou plicní ventilaci, jeden na ECMO.

“Další covidoví pacienti leží na standardních lůžkách, na HFNO je aktuálně jeden pacient, sedm s podporou kyslíku. Současně léčíme také šestnáct postcovidových pacientů,” doplnil mluvčí svatoanenské nemocnice Jiří Erlebach. Zároveň upozornil, že u zaměstnanců je číslo stále poměrně vysoké. Celkem se jedná o téměř devadesát osob zdravotního i nezdravotního personálu, kteří se nakazili koronavirem.

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Autor: pjk, zdroj: FNUSA, FN Brno, foto: FNUSA

Doporučujeme


1 Comment

  1. фыакфц124 Спасибо что зарегистрировались! https://telegra.ph/OPROS-511401-01-24 7348041 napsal:

    Littlewolf77

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*