Brněnští strážníci se připravují na zápas největších moravskoslezských rivalů. Do Brna přijedou fanoušci ostravského Baníku

Mimořádnou pozornost věnují brněnští strážníci chystanému fotbalovému utkání mezi Zbrojovkou a ostravským Baníkem. Pořadatelé avizují početnou návštěvu i ze strany příznivců hostujícího celku, a proto, stejně jako Policie ČR, ani městská policie před sobotním zápasem tradičních rivalů neponechává nic náhodě.

Vyčlenila bezmála stovku strážníků, kteří budou preventivně působit už při příchodu fanoušků a mírnit projevy jejich emocí, pokud by směřovaly k napadání nebo ničení majetku. Odradit od výtržností by měla mimo jiné tři štítová družstva a šest psovodů městské policie se služebními psy.

„Věříme tomu, že převáží zdravý sportovní duch a jediné souboje budou ty sportovní na hřišti. Letité jiskření mezi kluby však nemůžeme přehlížet a připravujeme se na různé scénáře vývoje, včetně těch vyhrocených,“ hodnotí Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Fanoušci mají o utkání zájem

Na utkání bylo prodáno již přes 4000 vstupenek. Na místě již nebudou ke koupi vstupenky do sektoru hostí, protože všechny lístky dostal k dispozici hostující klub.

Brány stadionu se pro fanoušky Zbrojovky otevřou hodinu a půl před výkopem. Bezpečnostní složky uzavřely pro fanoušky domácích ulici Červinkova a Vodovu. Pro domácí je tedy prakticky možný příchod pouze z ulice Srbské. Fanoušci hostujícího klubu s klubovou symbolikou budou vpuštěni pouze do sektoru hostů (tribuny C a D) s vchodem z ulice Vodova.

Zápas začíná v sobotu 18. února 15:00. Poslední vzájemné utkání proběhlo v ostravských Vítkovicích 31. 8. 2022 a Baník Zbrojovce podlehl 1:2. Branky vstřelil za domácí Smékal, za hosty se trefili Řezníček a Fousek.

Autor: red Zdroj a foto: Chachari.cz, Městská policie Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*