Další posun u haly pro Kometu. Na brněnském výstavišti zahájí přípravu nové vstupní zóny

Vizualizace multifunkční arény na brněnském výstavišti

Vedení Brna odsouhlasilo vydání pokynu k přípravě na výstavbu vstupní zóny západ na brněnských veletrzích. Jde o další krok pro vznik multifunkční haly v areálu brněnského výstaviště.

O vznikající brněnské multifunkční hale jsme naposledy psali v tomto článku.

Nový vstup pro novou arénu

Cílem tohoto kroku je vedle vytvoření prostoru pro realizaci multifunkční haly i vznik nezbytného zázemí fungování areálu Veletrhů Brno v souvislosti s existencí haly. Jedná se o zajištění přístupu a příjezdu do výstavní i nevýstavní části areálu pro zaměstnance, hosty, externí pracovníky či vystavovatele. Dále také přesun zázemí spedice a odpadového hospodářství.

“Areál výstaviště se tím připraví na výstavbu multifunkční haly při zachování funkčního zázemí pro svůj provoz,” uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Vytvoření vstupní zóny západ zahrnuje celou řadu činností, které obstarají na základě koncernového pokynu Veletrhy Brno. Jedná se o umístění plotu oddělujícího areál Veletrhů Brno od volně přístupné plochy okolo multifunkční haly, vybudování náhrady stávajících zázemí spedičních firem a odpadového hospodářství, která jsou určena k demolici. Součástí jsou i demoliční práce, přeložení sítí nebo nové trasy rozvodů.

Důležitým krokem je také úprava některých bran. Za současnou bránu číslo 9 vybudují veletrhy novou bránu číslo 7, která bude sloužit jako vjezd do areálu ze západní sekce směřovaný do nevýstavní části areálu. Tuto bránu využijí celoročně zaměstnanci, nájemci, pracovníci montáže expozic a další. Počítá se i s úpravou původní brány číslo 9, která bude rozšířena o průchod pro pěší v návaznosti na zastávky městské hromadné dopravy. Do výstavní části areálu zajistí vjezd nová brána číslo 8, která bude vyhrazená pro vystavovatele, nájemce a zaměstnance s příslušným oprávněním.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*