FC Vysočina Jihlava hlásí první posilu. Přichází zkušený Matúš Lacko

Matúš Lacko podepsal dvouletý kontrakt

V pondělí 17. června se fotbalisté FC Vysočina sejdou na prahu letní přípravy. Po zasloužené dovolené se trenérovi Radimu Kučerovi sejde obměněný kádr, jenž bude minimálně v úvodu přípravy postrádat řadu hráčů, kteří v Jihlavě na jaře pouze hostovali. Hlásit se však budou i nové tváře.

Tou nejznámější bude dvaatřicetiletý slovenský středopolař Matúš Lacko, jenž s FC Vysočina podepsal dvouletý kontrakt. S fotbalem začínal v Malackách a poté se přesunul do Slovanu Bratislava. V roce 2006 přestoupil do Znojma, kde nakoukl i do nejvyšší soutěže v létě 2013. V létě 2015 přestoupil do Zbrojovky Brno, ovšem po půldruhém roce zamířil na jarní hostování do rakouského Retzu. V létě 2017 znovu oblékl znojemský druholigový dres. Jarní neúspěšný boj Znojma o záchranu se však musel ze zdravotních důvodů obejít bez něj. Lackova bilance v nejvyšší soutěži činí 67 zápasů, ve II. lize nastoupil do 139 duelů a vstřelil 9 branek.

Určitě nezůstane jen u tohoto příchodu. Jednáme na více frontách, další hráče hodláme testovat. Jména hodláme prezentovat na startu letní přípravy. Stejně tak bychom rádi prodloužili hostování dvou či tří fotbalistů z jarního úspěšného mužstva. Nyní můžeme potvrdit, že hostování znojemského gólmana Vlastimila Veselého jsme proměnili v přestup. Z jarního hostování v MSFL se do našeho kádru vrátí gólman Marek Kolář a středopolaři Tomáš Smejkal a Radek Matulka. V „áčku“ bude pokračovat krajní obránce Martin Pavlík a z dorostu se do přípravy přesune několik talentovaných hráčů,“ poskytl aktuální informace ředitel klubu Jan Staněk.

Příchody: Lacko a Veselý (přestup Znojmo), Smejkal (konec host. Líšeň), Matulka a Kolář (konec host. Vrchovina), Ritter a Křivánek (přeřazeni z dorostu).

Odchody: Dutka (konec host. Stará Říše), Breda (konec host. Ostrava), Chlumecký a Preisler (konec host. Dukla Praha), Machuča (konec host. Liberec), Šlein (konec host. Flora Tallin / EST), Šulc (konec host. Plzeň), Šumský (konec host. Frýdek-Místek), Turyna (konec host. Sparta Praha), Petr a Dujmović (konec smlouvy).

Aktuální složení kádru FC Vysočina pro letní přípravu:

Brankáři: Vejmola, Veselý, Kolář
Obránci: Křišťál, Pavlík, Tijani, Tlustý, Vedral, Novotný
Záložníci: Javůrek, Vaculík, Šefčík, Zoubele, Smejkal, Lacko, Matulka
Útočníci: Jawo, Klíma, Klobása

Autor: red, FC Vysočina Jihlava Foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*