Moravská firma rozváží zdravá jídla po celé republice. Pomáhá seniorům a lidem v karanténě

Zdravé stravování
Firma Zdravé stravování ze Strážnice nabízí širokou škálu zdravých lehkých jídel.

Každý den firma Zdravé stravování ze Strážnice na Slovácku navaří 20.000 jídel, které rozváží po celé republice svým zákazníkům. Kapacitu dále navyšuje, protože poptávka roste, když je velká část lidí nuceně doma.

Firma zároveň musela kvůli opožděným dodávkám některých surovin po zdržení na hranicích rozšířit síť dodavatelů. Předpokládá, že některé suroviny se stanou nedostupné, a bude potřeba je nahradit jinými, uvedl v tiskové zprávě ředitel Lukáš Drlík.

Firma pomáhá rozvozem jídla

Zdravé stravování se nyní snaží poskytovat služby mnoha lidem, kteří jsou v karanténě, či seniorům, kteří by měli být co nejvíce izolovaní, aby neriskovali nakažení. Lidé, kteří jídlo rozváží, nechávají krabičky u dveří a zaniklo placení v hotovosti či stravenkami, platí se bezhotovostně. “Jsme nachystaní i pro případné zajištění servisu záchranným složkám a aktuálně pro ně chystáme projekt,” řekl Drlík.

Při výrobě jídel firma dodržuje přísná bezpečnostní opatření.

Nemáme žádné výpadky zásobování

Prodejci surovin podle něj také zvýšili ceny v souvislosti se současnou situací kolem nemoci COVID-19.

“Výpadky zásobování ale žádné nemáme. Z některých zemí se kvůli kontrolám na hranicích termíny dodání prodlužují, s čímž jsme se vypořádali rozšířením počtu dodavatelů. Do budoucna může dojít k omezení používání některých specifických potravin, které jsou hůře dostupné jako například žlutá cuketa. Vzhledem k tomu, že používáme tisíce receptur a přidáváme nové, tak klient případný výpadek nezaznamená,” uvedl Drlík.

Zdroj: ČTK, foto: Zdravé stravování

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*