Obliba sdílených kol u Zlíňanů stoupá, překážkou není ani deštivé počasí

Zlín se letos na jaře zapojil do projektu veřejného sdílení jízdních kol. V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k takzvanému bikesharingu. Po více než jednom měsíci užívání jsou známy první čísla a ohlasy.

„Jsem velmi rád, jak rychle vzali Zlíňané sdílená kola za své. Potvrzuje to, že tato služba občanům je opravdu žádaným krokem vpřed. Těší nás, že pozitivní ohlasy dalece převažují. V tuto chvíli ve spolupráci s provozovatelem sbíráme podněty uživatelů k dalšímu zlepšení toto služby,“ sdělil zlínský primátor Jiří Korec.

Pozitivní ohlasy převažují 

V ulicích Zlína se pohybuje 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola jsou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Pozitivní přijetí potvrzuje i zástupce provozovatele.

„Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu ‘Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století’. Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Znamená to v průměru 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst v celé republice. Drtivá většina výpůjček je do patnácti minut, tedy díky podpoře města Zlín pro uživatele zdarma.

Na sdílených kolech nextbike se můžete na Moravě a ve Slezsku svézt v Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Opavě, Hlučíně a Frýdku-Místku. Aplikace pro ježdění ve Zlíně umožňuje sdílení kol i v 27 státech EU.

Zdroj a foto: město Zlín

Související články

Přečtěte si  České dráhy připravují zásadní obnovu vlaků v Moravskoslezském kraji. Zařadí nové přímé linky

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*