Pátrání po patnáctiletém chlapci z Brna stále pokračuje, neuspěli ani potápěči

Pátrání po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi probíhalo od půlky dubna. Skončilo tragicky.

Policisté v Brně už několik dní pátrají po nezvěstném patnáctiletém chlapci. Naposledy byl spatřen se skupinou vrstevníků svlečený do půli těla, dosud se našly jen jeho věci. Potápěči prohledávali i dno řeky Svratky.

Rodiče patnáctiletého Tomáše Pospíšila se obrátili na policii minulou středu krátce před půlnocí, když se jejich syn stále nevracel domů. Ještě té noci operoval vrtulník s termovizí, následující den prohledávali lesy v okolí řeky Svratky a území brněnských čtvrtí Jundrova a Komína policisté včetně psovodů. Během dalších dní se pátrání soustředilo na samotnou Svratku, kterou prozkoumávali potápěči vybavení podvodní monitorovací technikou, do akce byl nasazen také policejní dron.

V pondělí, tedy pátý den od chlapcova zmizení, v pátrání v oblasti Jundrova pokračovaly dvě desítky policistů, na hladině Svratky znovu pracovali potápěči. Do akce byl zapojen i speciálně cvičený pes.

Do pátrání se zapojili lidé

Pátrání vyvolalo mezi obyvateli Brna vlnu solidarity. Do pozorování Svratky, jejíž hladina byla operativně snížena, se zapojila řada dobrovolníků. “Kriminalisté nadále získávají a následně ověřují získané informace, mimo jiné i od občanů. Děkujeme za pomoc,” uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle chlapcovy rodiny byl Tomáš naposledy spatřen ve středu kolem osmé hodiny večer v Jundrově spolu se svými vrstevníky. Nedaleko od daného místa se našly jeho věci, mezi nimi jeho bunda a jedna bota. Co přesně jeho zmizení předcházelo, nechtějí policisté komentovat. Podle mluvčího Maláška okolnosti zmizení stále prověřují.

Tomáš Pospíšil je asi 170 centimetrů vysoký, hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Na sobě měl v době zmizení černé tepláky, mikinu a na nohou černobílé tenisky Nike.

Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*