První dítě se na Moravě narodilo hned minutu po půlnoci, Jihlava těsně předběhla Brno

Jihlava hned zkraje roku oslavila jedno radostné prvenství. Ve zdejší nemocnici se narodilo první dítě na Moravě, a to už minutu po půlnoci. Jen o čtyři minuty později se rozlehl dětský pláč v brněnské porodnici.

Minuta po půlnoci 1. 1. 2022, takový byl čas, kdy se v jihlavské nemocnici narodila Julie. Zdravotníci jí navážili a naměřili 3185 gramů a 48 centimetrů. Šťastná maminka Olesia žije v Polné za starou zemskou hranicí. Jihlava si tak připsala prvenství spolu s třemi městy v Čechách. Těsně také předběhla Brno, kde se na Obilním trhu jen o čtyři minuty později rozlehl pláč Vojtěcha, který se narodil do rodiny žijící v moravské metropoli.

Čtyři minuty před první hodinou ranní slavili také v Ostravě. Zdejší prvenství si rozdělili hned dva chlapci Matyáš a Vojtěch. Na východě Moravy si museli počkat do 02:36, kdy ve Valašském Meziříčí přišel na svět Hugo. Na střední Moravě to byla Eliška z Radslavic, která se narodila o půl páté v olomoucké fakultní nemocnici.

První Olomoučánek přišel na svět neplánovaně doma

V samotné Olomouci čekali až do 2. ledna, kdy byl ve čtyři hodiny ráno nenadále v domácím prostředí porozen Matteo. Nastávající maminka totiž s rychle postupujícím porodem totiž ani nestihla přijet do porodnice. „U nás na porodním sále už maminka porodila pouze placentu. Oba, maminka i miminko,
jsou v pořádku. Chlapeček se narodil s mírami 3 370 gramů a 50 centimetrů,“
sdělil ředitel
olomoucké fakultní nemocnice Roman Havlík.

Autor: pjk, foto: stránky nemocnic

Doporučujeme

2 Comments

  1. Ještěže nemocnice je v Jihlavě hluboko na moravském území a že nedošlo k domácímu porodu někde na české straně za řekou 😉 Tak či tak se sluší poblahopřát k narození prvního letošního Moravana zrovna v Jihlavě 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*