Startuje výstavba obchvatu Mošnova. Lidem uleví od dopadů tranzitní dopravy

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo výstavbu obchvatu Mošnova na silnici I/58. Přeložka obchází obec po jejím západním okraji a navazuje na silniční úsek mezi Příborem a Skotnicí, který byl zprovozněn před necelými dvěma lety.

„Nový obchvat zajistí odvedení tranzitní dopravy ze zastavěné části Mošnova, díky čemuž dojde v obci k výraznému snížení hluku a emisí z dopravy, zvýšena bude naopak bezpečnost provozu i místních obyvatel. Významným přínosem nového vedení trasy silnice I/58 je také kvalitní dopravní napojení mezinárodního letiště Leoše Janáčka a průmyslové zóny Ostrava-Mošnov na dálniční síť,” uvedl při zahájení stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Silnice I/58 má nadregionální význam a tvoří významnou spojnici mezi dálnicí D48 a silnicí I/35. Začíná v Ostravě na mimoúrovňové křižovatce se silnicí I/11 a propojuje Mošnov, Příbor a Frenštát pod Radhoštěm s rekreační oblastí Beskyd. Končí v Rožnově pod Radhoštěm, kde se napojuje na silnici I/35.

Obchvat za 369 milionů se otevře v roce 2024

Součástí budované etapy dlouhé 3,3 km bude 61 stavebních objektů. Zhotovitelem je akciová společnost Eurovia CS, a. s., a předpokládané náklady na stavbu by měly dosáhnout 369 mil. Kč bez DHP. První řidiči se po nové silnici svezou v roce 2024.

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 246,7 kilometrů nových staveb. Jedná se o 148,2 km dálnic a 98,5 km silnic I. třídy. Stavba bude navržena ke spolufinancování z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Autor: red Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*