Tijanimu jsme nechtěli bránit v rozletu, říká trenér Jihlavy Kučera. Myslí na postup

kucera
Radim Kučera udílí pokyny nové posile - Luisi Arroyovi

Loni byli jen krůček od návratu do Fortuna ligy, v baráži však nestačili na Karvinou. A také letos fotbalisté Jihlavy míří vysoko. „Chceme skončit do pátého místa,“ říká před začátkem jara kouč Vysočiny Radim Kučera. Myslí však ještě výš. „Myslíme minimálně na baráž. A kdyby to vyšlo na první místo, tak by to bylo fantastické,“ hlásí.

Jihlavští skutečně mohou pomýšlet výše, než jen na páté místo. Po podzimu jsou totiž druzí, pouhé tři body za vedoucími Pardubicemi. Vysočina si však zároveň musí dát pozor na dotírající Brno, Duklu či Hradec Králové. „Bude to mela a bude to náročné,“ říká o jarních bojích Kučera.

Jihlava absolvovala kvalitní přípravu. „Vyhýbala se nám zranění, což je důležité. Hráči byli v tréninku a nikdo z toho na delší dobu nevypadl,“ těší pětačtyřicetiletého kouče, který pár dní před začátkem ligy ještě nemá jasno, jakou sestavu pošle v úvodním jarním kole na hřiště. „Sestavu sice ještě nemám, ale už se mi v hlavě rýsuje,“ dodal Kučera, kterého těší, že má k dispozici široký kádr.

Odchod Tijaniho i nové tváře

Trenér Kučera v kádru přivítal i několik nových posil. Z Třince dorazil ekvádorský záložník Luis Arroyo, z Tuniska přišel francouzské bek Waly Diouf a dres Jihlavy bude nosit také záložník Chok Dau z Jižního Súdánu. „Bude záležet na jejich aklimatizaci, jak se sžijí s naším stylem a spoluhráči. Snad se ukážou v co nejlepším světle a dokážou, že jsou dobrými posilami,“ řekl na jejich adresu Kučera, který však musel počítat i ztráty – do Zlína odešel útočník Lamin Jawo a dres změnil také Mohamed Tijani, jenž byl jednou nohou na Letné, ale nakonec posílil Slavii. „Byl to jeden z našich tahounů a svými výkony si řekl o to, aby se posunul. Hlavou už se cítil jinde a my jsme mu nechtěli bránit v rozletu. Přeju mu to a jsem rád, že u nás odvedl tak skvělou práci,“ řekl trenér Jihlavy o stoperovi z Pobřeží slonoviny.

Fortelný zůstává na jaro

V Jihlavě navíc dlouho nevěděli, zda jim Sparta zase uvolní Fortelného a rušno bylo také okolo jednadvacetiletého Tomáše Smejkala. Oba ale v kabině Vysočiny nakonec zůstali. Přitom Jan Fortelný, se v zimě připravoval s mateřskou Spartou. „Ukázal se ve velmi dobrém světle a na podzim byl jedním z tahounů. Věřím, že na ty výkony naváže,“ říká Kučera.

Kučerovi svěřenci vstoupí do jarních bojů Fortuna národní ligy v pátek 6. března proti Třinci. A kouč Jihlavy ví, že pokud jeho tým chce pomýšlet na postup, tak nemůže myslet na nic jiného, než na tříbodový zisk. „Porveme se o co nejlepší umístění, to je náš hlavní hnací motor,“ říká odhodlaně Kučera.

Autor: pes Foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*