Tipy na víkend: za kulturou a zábavou začátku adventu

Přichází první neděle adventní

Nadcházející poslední listopadový a první prosincový víkend se bude nést ve znamení začátku adventu. S blížícími se Vánocemi na nás čeká řada krásných akcí, které určitě stojí za to navštívit. Kam vyrazit? Zprávy z Moravy přinášejí přehled tipů na akce všeho druhu po celé Moravě.

Navštivte Věstonickou venuši v Olomouci

Olomouc, do 8. prosince

Pod dohledem ozbrojené policejní eskorty se z Brna do Olomouce přesunul originál nejstarší keramické sošky na světě, Věstonické venuše. Na veřejnosti je vystavena po pěti letech, k vidění bude do 8. prosince ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

Na olomoucké výstavě nejvýznamnější moravský archeologický nález doplní artefakty z období lovců mamutů, například pazourkové a kostěné nástroje a zvířecí kosti. Kvůli očekávanému mimořádnému zájmu je také prodloužena otvírací doba muzea do 20:00.

O akci jsme psali v samostatném článku.

Více informací

Tradiční adventní hudební podvečer na zámku

Zámek Náměšť nad Oslavou, 1. prosinec

Zámek v Náměšti nad Oslavou láká do své zámecké knihovny na tradiční podvečerní adventní koncert. Milovníci staré hudby se mohou těšit na program zvaný “barokní roráty aneb Dialogus Nebe a Země v áriích”.

Skladby zazpívá a doprovodí dobovými hudebními nástroji komorní soubor Ritornello pod vedením Michaela Pospíšila.

Více informací

Výstava betlémů aneb Když zastaví se čas

Těšany, 30. listopad-1. prosinec

Organizátoři zvou na jubilejní 20. ročník výstavy Betlémů na Kovárně v Těšanech. Účastníci se mohou naladit na vánoční atmosféru a užít si tak příjemný a poklidný první adventní víkend. Výstava se koná v sobotu 30. listopadu a v neděli 1. prosince v barokní kovárně v Těšanech, otevřena bude od 10.00 do 17.00 hod.

V sobotu od 14.00 hodin bude v rámci výstavy probíhat i malý jarmark. Zájemci si budou moci nakoupit slaměné vánoční ozdoby a dekorační předměty, sušené ovoce, sušenou zeleninu, květinové vazby, oříšky a mýdla.
V 15:00 vystoupí Dětský folklórní soubor Lušňáček s pásmem Uspávání Ježíška.

Více informací

Minifestival ekologického zemědělství

Zlín, 30. listopad

VI. ročník minifestivalu ekologického zemědělství “Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích” je pro zájemce připraven na 30. listopadu tradičně v prostorách Alternativy – kulturního institutu Zlín.

Přečtěte si  Veřejnosti se otevřou tři unikátní vodojemy na Žlutém kopci. Start nové brněnské atrakce doprovodí bohatý program

Návštěvníky čekají zajímavé prezentace ekofarem i výrobců biopotravin z různých regionů, dokumentární filmy k tématu, ochutnávky a zajímavá setkání se zajímavými lidmi a jistě i hodně inspirace. Kromě ekofarem, které jsou uvedeny na programu Minifestivalu se v rámci ochutnávek představí také několik dalších ekofarem a výrobců, například Moštárna Hostětín, Řeznictví u Kusáků z Ostrožské Nové Vsi, Přírodní pečivo Staňky Elšíkové z Vizovic, PRO-Bio obchodní společnost Staré Město, Agrofyto Lidečko. V programu je ochutnávka výrobků oceněných v soutěži biopotravin. Něco dobrého z biopotravin opět uvaří i paní Zajíčková z Hostětína.

Akce je určena jak pro odbornou, tak i širokou veřejnost.

Více informací

Ondřejská pouť na Hukvaldech

Hukvaldy, 1. prosinec, 8:30-13:00

Organizátoři zvou na předvánoční otevření hradu při příležitosti Ondřejské pouti. Akce je tradičním předvánočním setkáním přátel na hradě Hukvaldy na první adventní neděli. Na programu je mše v 9 hodin a v 11:30 přijede Lašský král s družinou.

Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu. Prožijte první adventní neděli netradičně a nasajte předvánoční atmosféru na tradiční Ondřejské pouti.

Více informací

Zdroj a foto: stránky akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*