Ve Zlíně roste nový most, napojí průmyslovou zónu v Přílukách

Stavba nového mostu přes Dřevnici.

Nový zlínský most přes řeku Dřevnici napojí průmyslovou zónu v Přílukách, přinese také první odstavné parkoviště. Stavba za téměř 300 milionů korun tvoří součást největší investiční akce v dopravě v novodobé historii města.

Most impozantních rozměrů Zlín dlouhodobě potřebuje. Povede ke zmírnění dopravní zátěže v obytné zóně, kudy denně projede přes pět tisíc aut. Plynulost provozu má zajistit kruhový objezd, který naváže na nový silniční most.

Po dokončení nového přemostění je v plánu demolice starého mostu. Nahradí jej nová lávka, pro pěší, cyklisty i vozidla integrovaného záchranného systému. Výčet novinek v této části Zlína ale tímto nekončí.

průmyslová zóna ve zlínské části Příluky

P+R chceme na všech hlavních tazích

Vznikne také první odstavné parkoviště na území Zlína. Na takzvaném parkovišti P+R (park and ride) budou řidiči moci odstavit automobil a dostat se do centra města pomocí dalších způsobů dopravy. “Je to trend, kterým chceme jít. Odstavná parkoviště P+R proto chystáme na všech hlavních tazích do Zlína,” doplnil podle veřejnoprávní ČT zlínský primátor Jiří Korec.

Práce ve zlínské části Příluky mají podle harmonogramu trvat do poloviny příštího roku. Celkově vyjdou na 288 milionů korun.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*