VIDEO: Kvůli respirátoru skončil obličejem na chodníku, před zraky vlastního dítěte. Zásah hradišťské policie řeší vedení města

Video zachycující násilný zákrok hradišťských strážníků, jehož svědkem byl i tříletý chlapec.

Uherským Hradištěm rezonuje kauza násilného zákroku dvou městských policistů proti muži, který na sobě neměl respirátor. Jak ukazují záběry na videu, svědkem zásahu bylo i tříleté dítě napadeného. Uherskohradišťský starosta nařídil důsledné prošetření zákroku, oba strážníci jsou do objasnění případu mimo službu.

Trestní oznámení je namístě

Ve středu 10. března odpoledne konala dvoučlenná hlídka Městské policie Uherské Hradiště kontrolu v Havlíčkově ulici. Narazili na muže s dítětem, který si nekryl nos a ústa ochranným prostředkem, což je povinnost na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce. Strážníkům odmítl prokázat svou totožnost a zakrýt prostředkem dýchací cesty.

Policisté vzápětí třicetiletého muže povalili na zem. Zákrok z blízka viděl i jeho tříletý syn. Muže strážníci odvezli na stanici a dítě nechali na ulici. Ironií osudu je, že matka dítěte ve stejnou dobu pečovala na ARU o ventilované pacienty.

Násilný zásah je podle řady uherskohradišťských zastupitelů za hranou. Například podle Michala Dvouletého je namístě v případě prokázání nezákonného postupu strážníků trestní oznámení. “Pokud se prokáže osobní selhání strážníků, jsem připraven podat třeba i trestní oznámení. Pokud postupovali podle pravidel, udělám vše proto, aby se tato pravidla ihned změnila,” uvedl na svém Facebooku Dvouletý.

Vyvodíme patřičné důsledky

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha vzápětí nařídil důsledné prošetření celého zákroku s důrazem na adekvátnost užití donucovacích prostředků. „Prověření, jak strážníci plnili své zákonné povinnosti, se budu osobně intenzivně věnovat. Celou událost považuji za velmi politováníhodnou, hlavně kvůli přítomnosti malého dítěte. Pokud se prokáže, že samotný zákrok byl neadekvátní, budou vyvozeny patřičné důsledky,” uvedl starosta s tím, že v tuto chvíli jsou oba strážníci až do vyřešení případu postaveni mimo službu“.

Autor: pjk, zdroj: město Uherské Hradiště, video: Michal Dvouletý

Související články

Přečtěte si  Zlín letos oživí řada akcí i festivalů, mají zaujmout kvalitou

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*