Video: Z centra Brna se stal autodrom. Kritici napočítali přes sto aut za hodinu

video Brno auta
Celkem 916 aut za osm a půl hodiny, tolik napočítali autoři videa z časosběrné kamery v centru Brna.

Dopravní provoz v historickém jádru se v posledních letech výrazně zintenzivnil. Kritici poukazují na to, že nejsou dodržována pravidla pěší zóny a zásobování probíhá prakticky celý den. Dnes zveřejnili video, které zachycuje provoz v centru města. Napočítali přes sto aut za hodinu

Z pěší zóny dopravní magistrála

V posledních dvou letech se výrazně zvýšila intenzita dopravního provozu v historickém centru Brna. Nachází se zde přitom pěší zóna, která by měla provoz spíše tlumit. Kritici poukazují na to, že pravidla jsou běžně překračována a kontrolní mechanismy prakticky nefungují. Vedení města se brání, že provoz zůstává stejný a že za kritickými výroky stojí nepodložené výroky opozičních zastupitelů.

Brněnští aktivisté a politici Michal Doležel a Petr Kunc se proto společně s filmařem Romanem Zmrzlým rozhodli zaznamenat na kameru provoz na hlavní třídě brněnského historického jádra. V pondělí 15. června nainstalovali na jeden z domů časosběrnou kameru zaznamenávající v čase 8:30–17:00. Napočítali celkem 916 aut, tedy více než sto aut za hodinu. Tříminutové video dnes zveřejnili.

Brno, Masarykova | 8.30-17.00 | 916 aut ‼️Na hlavní třídě brněnského historického jádra a pěší zóny projede každou hodinu více jak 100 aut ‼️Podívejte se na video, které se nám podařilo nahrát spolu s Petr Kunc a Roman ZmrzlýZ brněnské pěší zóny se v poslední době stala spíše magistrála, do které je umožněný vjezd prakticky komukoliv. Zásobování, které má probíhat od 6 do 10.30 ve skutečnosti probíhá po celý den, omezenou rychlost 20 km/h dodržuje málokdo a kamerový systém, který má vjezd do centra monitorovat, nefunguje. Pokud se chodec v Brně nemůže cítit bezpečně ani v pěší zóně, pak ve zbytku města si nemůže být jistý vůbec ničím. Proto jsme se rozhodli tyhle dopravní excesy dál monitorovat a upozorňovat na ně. Příště třeba ,,bezpečný,, přechod pro chodce na Kounicově u Moulin Rouge nebo měření rychlosti u rozvozů jídel 🚘

Zveřejnil(a) Michal Doležel dne Úterý 23. června 2020

“Z brněnské pěší zóny se v poslední době stala spíše magistrála, do které je umožněný vjezd prakticky komukoliv. Zásobování, které má probíhat od 6 do 10.30 ve skutečnosti probíhá po celý den, omezenou rychlost 20 km/h dodržuje málokdo a kamerový systém, který má vjezd do centra monitorovat, nefunguje,” uvedl Michal Doležel, jeden z iniciátorů časosběrného videa.

Přečtěte si  Habáni se vrátili na Moravu, v Hustopečích odhalili pamětní desku

“Pokud se chodec v Brně nemůže cítit bezpečně ani v pěší zóně, pak ve zbytku města si nemůže být jistý vůbec ničím. Proto jsme se rozhodli tyhle dopravní excesy dál monitorovat a upozorňovat na ně,” dodal.

“Evropská města se snaží vyloučit dopravu ze svých center, rozšiřují pěší zóny. Brno jde opačným směrem. V hlavní pěší zóně města projede za všední den 1000 aut. To je naprosto šílené číslo,” vyjádřil se k videu Petr Kunc.

Autor: pjk, video: Facebook Michal Doležel

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*