Z bývalé školy bude sídlo strážníků. Ve Frýdku-Místku se rýsuje nová čtvrť

Vizualizace nového sídla městské policie na Těšínské.

Frýdek-Místek zahájil rekonstrukci budovy bývalé textilní školy na Těšínské ulici. Po dokončení oprav se do objektu přestěhují strážníci městské policie. Zároveň jde o první z proměn okolní lokality na novou městskou čtvrť.

Dvoupodlažní budova s podkrovím v ulici Těšínské sloužila jako textilní učiliště, v současné době je prázdná. Zahájení rekonstrukce budovy je podle vedení města významným krokem, začne jí revitalizace a konverze bývalého průmyslového areálu na novou městskou čtvrť s byty a službami, informoval náměstek primátora pro investice a finance Jiří Kajzar.

„Rekonstrukce bývalého textilního učiliště je jedním z dalších projektů, které se nám podařilo rychle oživit z několikaleté letargie. Tento projekt byl připraven již začátkem roku 2018, kdy město v rámci Memoranda o spolupráci získalo objekt směnou se společností Slezan Holding,” uvedl Kajzar.

Stavební úpravy budovy bývalé textilní školy se dotknou celého částečně podsklepeného objektu a nejbližšího okolního terénu. Nezbytná bude výměna střešní konstrukce a krytiny, oken a dveří i celkové zateplení. Úpravami projdou také inženýrské sítě, vytápění a elektrotechnika. Rekonstrukce vyjde na zhruba 62 milionů korun, z toho přibližně polovinu uhradí státní dotace a dalších 18 milionů korun město získalo ve formě bezúročného úvěru.

Podle něj vedení města chce vytvořit bezpečnostní centrum blízko budoucího dopravního uzlu u vlakového nádraží, kde bude umístěno i autobusové nádraží a nový dopravní terminál. “Hledisko bezpečnosti a dobrá logistika byly hlavními důvody, proč jsme preferovali právě tento objekt jako nové sídlo městské policie,“ vysvětlil Kajzar.

Současný stav bývalé textilní školy na Těšínské

„Celý prostor přednádraží se postupně začne měnit k nepoznání. Vzniknou nové domy a ty historické zůstanou zachovány, jako připomínka na slavnou textilní historii města Frýdku-Místku. Staveniště je již připraveno včetně uvolnění prostoru demolicí okolních budov bez historické hodnoty,“ dodal náměstek primátora.

Nové sídlo strážníků má být hotovo v první polovině roku 2023. Město do svých objektů v nové městské čtvrti plánuje investovat přibližně 80 milionu korun a veškerou ostatní výstavbu bude financovat vlastník areálu Slezan Holding a.s.

V prvním patře budovy bude sídlit kontaktní centrum městské policie a přestupkové oddělení magistrátu. V druhém patře budou strážníci řešit administrativu, obsluhovat dispečink a využívat sociální zázemí.

Přečtěte si  Nová podoba rekreační zóny na Hradišti ve Znojmě byla představena veřejnosti

Současné sídlo nevyhovuje

V současném sídle městské policie, které se nachází na téže ulici, chybí potřebný standard. Strážníci se potýkají s nedostatečným šatním prostorem, nevhodně umístěným sociálním zázemím, v budově chybí společné místnosti i bezbariérový přístup.

„Z hlediska městského majetku jde o nevyhovující měšťanský dům, který není vhodný pro sídlo ozbrojeného sboru. Nové sídlo bude odpovídat složce, která tam bude umístěna,“ potvrdil náměstek primátora pro městský majetek Radovan Hořínek.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*