Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže, za myšlenkou stojí Švancara

Zchátralý stadion za Lužánkami je smutnou vzpomínkou za zašlou slávu brněnského sportu. Napravit se to snaží projekt, který získal podporu od Brňanů.

Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, tak se jmenuje jeden z vítězných projektů brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás. S myšlenkou na vybudování tréninkového centra mládeže na místě zašlé slávy brněnského sportu přišel bývalý fotbalista Petr Švancara. Záměr podpořilo vedení města.

S myšlenkou přihlásit projekt do participativního rozpočtu přišel loni bývalý brněnský fotbalista a známá mediální osobnost Petr Švancara. Záměrem navrhovatele bylo vybudování čtyř nových hřišť, která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Brňany tento nápad zaujal a svým hlasováním ho dostali na 2. místo participativního rozpočtu.

V areálu bývalého stadionu za Lužánkami se tak začne s výstavbou nové travnaté plochy, a to o výměře přes sedm tisíc metrů čtverečných. Realizace projektu však musí počítat s daným finančním limitem dle zásad rozpočtu Dáme na vás, který činí tři miliony korun.

„Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu. Ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend,“ uvedl brněnský radní Marek Fišer.

S realizací projektu by se tak mohl sen o vzniku jednoho z největších tréninkových center mládeže v moravské metropoli přiblížit realitě.

Takto se na stadionu Za Lužánkami loučil s kariérou Petr Švancara.

Rekonstrukce trávníků doplní zázemí pro sportovce

„Naše město se všemožně snaží podporovat mládežnický sport. Považujeme za velmi důležité, aby děti měly dostatek možností k trávení volného času pohybem. Proto mě velmi těší, že za Lužánkami vznikne nové tréninkové centrum mládeže,” doplnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum také provozovat. Kromě rekonstrukce trávníků, která je součástí projektu Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, město ještě na místě vytvoří zázemí pro sportovce v hodnotě sedm milionů korun.

Areál by kromě sportu mohl sloužit také různým kulturním akcím, festivalům či koncertům. Více informací o projektu najdete zde.

Zdroj: město Brno, foto: Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým

Související články

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*