Za starý spotřebič vstupenka zdarma. Zlínská zoo láká na komentované prohlídky, interaktivní dílny i pohádkový zámek Lešná

Jaro se ve zlínské zoo už naplno rozběhlo. Procházka areálem zoo je teď doslova pastvou pro oči, od květů až po mláďata. Pozadu nezůstává ani pohádkový zámek Lešná, jehož interiéry patří mezi nejkrásnější v českých zámcích. Až do konce dubna ještě můžete obdivovat velikonoční výzdobu. Sobota 22. dubna bude ve zlínské zoologické zahradě věnována oslavám mezinárodního Dne Země. V tento den proběhne i oblíbené akce Za starý spotřebič volná dětská vstupenka do zoo.

Areál zahrady, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. Jaro je také ve znamení nových přírůstků, obdivovat můžete klokaní mláďata, mládě tapíra čabrakového, kapybary nebo téměř dvouletého sloního samečka. V Zátoce rejnoků čekají na pohlazení a také nakrmení mořští rejnoci.

Velikonoční výzdoba v zámku Lešná

Zavítat můžete i do zámku Lešná, jehož interiéry patří mezi nejkrásnější v celé České republice, prohlídka zabere 45 minut. Pro obrovský zájem zůstala v zámku ponechána velikonoční výzdoba. Až do konce dubna tak můžete kromě jarních aranžmá obdivovat i stovky nejrůznějších vajíček a kraslic.

Den Země

Letošní oslavy budou zasvěceny šelmám. U několika chovaných druhů se objevily nové události, o nichž stojí za to informovat. Ideální příležitostí k tomu bude 7 komentovaných zastavení. Harmonogram je následující:

10.30 lachtani
11.30 surikaty a hyeny
12.00 lvi
12.30 medvědi
12.45 tygři
13.30 jaguáři
14.00 lachtani

Šelmám budou věnovány i interaktivní dílny na nádvoří zámku. V nich se budou moci malí i velcí návštěvníci od 10.30 do 15.00 hodin seznámit s lebkami šelem, s rozdíly ve způsobu jejich života i s konkrétními jedinci chovanými v Zoo Zlín. Důležitým úkolem bude i vyluštění šelmí křížovky. Všichni, kteří úspěšně absolvují všechna stanoviště, se mohou těšit na odměnu. Tři nejšťastnější pak na vstupenky do zoo. 

Za starý spotřebič volná dětská vstupenka

Sběr vyřazených malých spotřebičů bude probíhat u hlavního vstupu do zoo od 9.00 do 16.30. Za odevzdaný spotřebič získáte volnou dětskou vstupenku do zoo na den 22.4. Počet volných vstupenek je však omezen, platí pro prvních 100 odevzdaných spotřebičů. Za další odevzdané spotřebiče ale získáte alespoň cenu útěchy v podobě kelímku Zoo Zlín.
Akce na sběr se nevztahuje na velké elektrospotřebiče, nelze tak odevzdávat spotřebiče typu pračka, lednička, myčka apod.

Přečtěte si  Historický Čertův most v rezervaci Divoká Oslava se dočkal rekonstrukce. Otestuje ho tradiční pochod Náměšť – Čučice

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*