Zlínské lázně se chystají na další rekonstrukci, časem vznikne aquapark

Lázně Zlín projdou čtvrtou etapou rekonstrukce. Obnova prostor budovy pětadvacetimetrového bazénu si vyžádá přibližně 26 milionů korun. Celkové opravy objektu probíhají postupně od roku 2013. Město plánuje lázně časem proměnit na aquapark.

„Plánovaná čtvrtá etapa rekonstrukce dostala konkrétní podobu, co se týče zhotovitele i termínu zahájení prací. Stavební práce provede akciová společnost Centroprojekt Group, která byla vybrána coby zhotovitel akce v rámci vyhlášené veřejné zakázky. Termín zahájení stavebních prací je stanoven na 21. červen,“ informoval ředitel zlínských lázní Lubomír Matoušek.

Chceme zachovat původní vzhled

V rámci tříměsíční rekonstrukce dojde k řešení havarijního stavu podhledu bazénové haly, k výměně rozvodů vzduchotechniky a osazení nových osvětlovacích těles. Zásadní úpravou je výměna dožité plastové bazénové folie za nerezový 25metrový plavecký bazén s lepší hydrodynamikou kolování bazénové vody. V něm se také sníží množství používané bazénové chemie. Podél bazénové vany řemeslníci nově položí bezpečnostní protiskluznou dlažbu a vymění obklady stěn bazénové haly. Ty budou replikou původního vzhledu.

V rámci čtvrté etapy bude také nově vytvořena krycí markýza nad bazénovou galerií jako replika původního a nedochovaného vlnitého podhledu. Částečně se tak do interiérového prostředí haly navrátí původní tvarové řešení této konstrukce.

K obnově nemovité kulturní památky přistupujeme coby vlastník velmi citlivě a s důrazem na zachování původního vzhledu. Z praktického hlediska pak všechny nové dílčí technické prvky zajistí návštěvníkům příjemnější uživatelský komfort i bezpečnost. Neméně očekávaným přínosem je zlepšení úrovně hygienických podmínek bazénové vody i akustiky v hale,“ uvedl zlínský primátor Jiří Korec.

Lázně se rozšíří na aquapark

Celkové opravy objektu probíhají osmým rokem postupně po jednotlivých etapách. Nejprve proběhla rekonstrukce obvodového pláště a střech. Součástí II. a III.  etapy prací byla kompletní rekonstrukce a dispoziční úpravy obou podlaží budovy pětadvacetimetrového bazénu lázní včetně vestavby nového nerezového dětského bazénu. V rámci těchto etap došlo i k vestavbě výtahu pro imobilní osoby. IV. etapou bude dokončena celková rekonstrukce objektu 25metrového bazénu, který byl v roce 2001 zapsán na Státní seznam nemovitých kulturních památek. Tím ale plány města se zvelebováním zlínských lázní nekončí.

Přečtěte si  Varhany v Uherském Hradišti uspěly v soutěži památka roku. Město chystá také další opravy hradeb

„Naším záměrem, na kterém pracujeme, je doplnění areálu zimních lázní o zábavně-relaxační část, čímž by z lázní vznikl ucelený komplex služeb pro veřejnost, jaký nabízí aquaparky. Konkrétně se uvažuje například o protiproudu, masážních lavicích, dětském zábavném bazénku a to přístavbou a rekonstrukcí venkovního bazénu, popsal plány města Jiří Korec s tím, že studie této dostavby je po konzultacích s památkovou péčí hotová. Další kroky proměny areálu na městský aquapark by podle Korce měly vést k vyšší návštěvnosti a poskytnutí tolik poptávané služby občanům.

Budova zlínských zimních lázní byla postavena podle návrhu Vladimíra Karfíka v roce 1952 na místě bývalé cihelny. Uvnitř objektu se nachází bazén o rozměrech 25 x 12 m. Na vedlejším pozemku byl v roce 1985 postaven nový velký padesátimetrový bazén, spolu s venkovním bazénem. Obě budovy jsou dnes propojeny.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*