Brno musí předláždit centrum, auta rozjezdila pěší zónu

Intenzivní dopravní provoz v pěší zóně uprostřed Brna.

Pěší zónu uprostřed Brna poškodil silný dopravní provoz. Centrem projedou denně stovky aut, ačkoliv se jedná o pěší zónu i nejpřísnější oblast rezidentního parkování. Za opravy město zaplatí osmnáct milionů korun.

Vedení Brna plánuje letos o prázdninách začít s novým dlážděním Masarykovy ulice, která představuje hlavní třídu vedoucí od náměstí Svobody na Hlavní nádraží. Jedná se přitom o součást pěší zóny i nejpřísněji regulované oblasti z hlediska rezidentního parkování.

Přes sto aut za hodinu

Zdejší dopravní provoz je natolik intenzivní, že se mnohé kostky vyviklaly. Poškození způsobily zejména dodávky zásobující podniky v centru Brna, ale i velké množství osobních aut, která zjevně zásobování neprovádějí. Vzniklo dokonce video, které zachytilo více než sto aut na Masarykově ulici za hodinu.

Opravu dláždění a kolejí brněnský magistrát plánuje ve dvou etapách. Nejdříve od křižovatky s Josefskou po zastávku Zelný trh, což se má stihnout letos. Příští rok pak úsek od Zelného trhu na náměstí Svobody. Za opravy má město zaplatit osmnáct milionů korun.

autor: pjk, foto: město Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*