Charita v Brně dokončuje rekonstrukci domu sociálních služeb za 50 mil. Rozšíří nabídku služeb

Brno charita dům sociální služby Bratislavská
Srovnání původního stavu domu na Bratislavské v Brně v době předání od města a po nejnovější rekonstrukci

Diecézní charita Brno dokončuje rekonstrukci a přístavbu budovy v Bratislavské ulici v Brně. Stavba za více než 50 milionů korun bude hotova za dva měsíce. Informaci uvedli zástupci charity.

V domě na adrese Bratislavská 58 dosud sídlily sociální služby zaměřené na lidi bez domova. Je v něm azylový dům, noclehárna, denní centrum i noční krizové centrum, které funguje v zimě. “Všechny tyto služby působí v zadní budově a jsou v provozu i po dobu stavebních prací. Na adrese zůstanou i po jejich dokončení,” uvedla Simona Císařová z Diecézní charity Brno.

Dům rozšíří výběr poskytovaných služeb

Rekonstrukce a přístavba přední části budovy vyjde na více než 53 milionů korun, téměř 42 milionů bude dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Součástí projektu je kompletní rekonstrukce prvních dvou poschodí domu a nástavba dalších dvou poschodí, kde bude zázemí pro zaměstnance a odborníky centra CELSUZ, které se na adresu po dokončení prací přestěhuje. Ve dvoře budovy bude výtah, který zajistí bezbariérový přístup.

“Centrum CELSUZ se přesune na ulici Bratislavská z kapacitních důvodů. Nová a moderní budova se čtyřmi patry nabídne možnosti nízkoprahového zařízení a vhodně doplní stávající služby, které Diecézní charita Brno v tomto místě doposud tradičně poskytovala,” uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Na Bratislavskou se přestěhují tři nově poskytované služby centra: odborné sociální poradenství, sociální rehabilitace, která pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným i lidem s postižením, a služby pro cizince.

Diecézní charita Brno působí na jižní a západní Moravě. Nabízí desítky služeb, mezi které patří ošetřovatelské a pečovatelské služby, hospic a domácí hospicová péče, ale také domovy pro seniory, chráněné bydlení, azylové domy, denní stacionáře, právní a sociální poradny a nízkoprahová centra nebo služby v oblasti drogové problematiky. Organizace má více než 1500 zaměstnanců, spolupracuje s řadou dobrovolníků. Roční rozpočet charity přesahuje půl miliardy korun.

Zdroj: ČTK, foto: Diecézní charita Brno

Související články

Přečtěte si  Zemřel emeritní prorektor Mendelovy univerzity, chemik Vojtěch Adam. Bylo mu 42 let

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*