Hlídková služba posílí bezpečnost Frýdku-Místku. Na stráži budou 24 hodin denně

Nová hlídková služba ve Frýdku-Místku

Zástupci Frýdku-Místku slavnostně předali městský objekt na ulici Sokolská do užívání Policii ČR. Bude sloužit pro nové oddělení hlídkové služby, která bude ve městě vykonávat činnost 24 hodin denně.

O poskytnutí budovy pro nové oddělení hlídkové služby ve Frýdku-Místku jsme už dříve psali v tomto článku.

Hlídková služba bude připravená k okamžitému zásahu

„Policisté nebudou v kanceláři, ale připraveni kdykoliv zasáhnout, nezatíženi administrativou. To znamená, že nebudou někde tři hodiny psát záznam, ale budou vybaveni na okamžitý zásah, v mnohem lepších dojezdových časech než dosud. Taková je filozofie, a když se to zaběhne, tak budou na místě ne za deset patnáct minut, ale třeba za minutu, za dvě,“ popsal fungování nového útvaru krajský policejní ředitel Tomáš Kužel. “V budově bývalé ubytovny se policisté příliš ohřívat nebudou,” dodal.

Podle Kužela je spolupráce s městem excelentní. “Ne všude je to taková samozřejmost, ale tady je nastavena opravdu vysoká laťka spolupráce mezi všemi složkami integrovaného záchranného systému, tady to funguje,” pochvaloval si.

V podobném duchu hovořil i frýdecko-místecký ředitel Petr Klega. „Musíme poděkovat za vstřícnost a rychlost, s jakou nám město budovu připravilo. Za to můžeme garantovat policisty v ulicích, dosažitelné pro společnost, připravené velmi rychle řešit případy ohrožení života, zdraví a majetku,” uvedl Klega.

Frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký zavzpomínal, že když se město dozvědělo o možnosti mít ve Frýdku-Místku čtyři desítky policistů, a vedení si ověřilo, že vybraná bude vyhovuje i díky tamní lokalitě, nebylo nad čím váhat. “Přizpůsobili jsme jim dvě patra a jsme rádi, že objekt našel takové využití,” dodal primátor.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*