Vinařstvím roku je Vican rodinné vinařství z Mušlova u Mikulova

VICAN rodinné vinařství
Vítěz za rok 2019 VICAN rodinné vinařství

Vítězem desátého ročníku soutěže Vinařství roku se stalo Vican rodinné vinařství, které sídlí v Mušlově u Mikulova. Vyhrálo i v kategorii středně velkých firem s produkcí do 250.000 litrů za rok. Výsledky soutěže dnes večer vyhlásili zástupci Svazu vinařů v Brně. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50.000 litrů letos zvítězilo Gala Vinařství z Bavor u Mikulova. Mezi velkými výrobci zabodoval Vladimír Tetur.

Za vinařstvím Vican je vidět nejen kus tvrdé práce, ale zároveň nadšení, určitá hravost a láska k oboru. Věřím, že letošní vítěz by se opět mohl stát inspirací pro ostatní,” uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.

Vican rodinné vinařství sídlí hospodaří na pěti viničních tratích mikulovské vinařské podoblasti. Kromě provozu v Mušlově má vinařství také rekonstruované sklepy v Bulharech, kde uchovává vína nejen v dřevěných sudech, ale také v keramických tzv. kvevri nádobách.

Autentičnost regionu Pálavy

Odborná porota každoročně vybírá vítěze na základě toho, jak celkově přispívá vinařskému oboru. Vítězné vinařství to plní v několika směrech. Jedná se o rodinné a zároveň moderní vinařství orientované na lidi a s tím spojenou vinařskou turistiku. Ve všech svých činnostech podporuje a zároveň zachovává autentičnost regionu Pálavy,” uvedl Nyitray, který hlavní cenu předával.

Gala vinařství mezi malými výrobci zvítězilo u poroty šetrným přístupem k přírodě, vinařství Vladimír Tetur zabodovalo mezi velkými výrobci tím, že současná generace Teturů povýšila vinařství na úroveň moderního a významného tuzemského producenta s vyváženým portfoliem bílých i červených vín.

Ve finále o titul Vinařství roku se tentokrát utkalo devět vinařství, tři v každé kategorii. Vítězi titulu se v minulosti stala vinařství Škrobák, Víno J. Stávek, Vinselekt Michlovský, Bohemia Sekt, Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, Sonberk, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a Zámecké vinařství Bzenec.

Vinařství toku 2019 – výsledky:

Střední vinařství a celkový vítěz:
VICAN rodinné vinařství s.r.o.

Malé vinařství:
Gala Vinařství, a. s.

Velké vinařství
Vladimír Tetur

Soutěž Vinařství roku vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a města Brna.

Související články

Přečtěte si  Přeshraniční spolupráce v boji proti komárům: Břeclav se chce spojit s Rakušany i Slováky

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*